Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestskí policajti naďalej kontrolujú vyhradené miesta pre ZŤP

Dátum: 19.08.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestskí policajti naďalej kontrolujú vyhradené miesta pre ZŤP
Nepoľavujeme v kontrolách arogantných vodičov. Pred piatimi mesiacmi sme avizovali, že zintenzívnime kontroly nezákonného parkovania na miestach vyhradených pre ťažko zdravotne postihnutých. Potvrdzujeme, že tak robíme.
 
Nepoľavujeme v kontrolách arogantných vodičov. Pred piatimi mesiacmi sme avizovali, že zintenzívnime kontroly nezákonného parkovania na miestach vyhradených pre ťažko zdravotne postihnutých. Potvrdzujeme, že tak robíme.
 
Mestskí policajti od začiatku roka do 18. augusta zaevidovali 653 priestupkov súvisiacich s nezákonným parkovaním na miestach vyhradených pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. To je o 20% viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Pričom na približne ¼ priestupkov nás upozornili občania alebo sa na nás obrátil Policajný zbor. Ostatné priestupky zistili príslušníci mestskej polície vlastnou činnosťou. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Odmietame tolerovať arogantných vodičov. Vyhradené parkovacie miesta pre zdravotne ťažko postihnuté osoby sú určené pre tých, voči ktorým by sme mali byť obzvlášť pozorní. Mestskí policajti preto nepoľavujú v kontrolách týchto parkovacích miest a veríme, že postupne naučíme vodičov byť ohľaduplnými.“

Mestská polícia môže za nezákonné parkovanie na mieste vyhradenom pre zdravotne ťažko postihnutú osobu uložiť blokovú pokutu do výšky 150 €. Samotný preukaz zdravotne ťažko postihnutého občana neoprávňuje parkovať na vyhradenom mieste. Je nevyhnutné vlastniť parkovací preukaz. Preukaz pre zdravotne ťažko postihnutú osobu aj parkovací preukaz udeľuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Mestskí policajti v rámci svojich personálnych možností ako aj všetkých povinností vyplývajúcich zo zákona intenzívne kontrolujú dodržiavanie predpisov súvisiacich so zastavením a státím vozidiel. Evidujeme viac priestupkov z dôvodu nesprávneho parkovania na chodníkoch alebo na cestičkách pre cyklistov. V posledných týždňoch sme začali intenzívnejšie kontrolovať aj to, či vodiči neparkujú na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, prípadne či na zastavenie a státie vozidiel nevyužívajú jazdné pruhy vyhradené pre mestskú hromadnú dopravu. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Parkovacie miesta vyhradené pre zdravotne ťažko postihnuté osoby sú určené osobám zdravotne ťažko postihnutým, chodníky sú určené chodcom, jazdné pruhy pre mestskú hromadnú dopravu sú určené autobusom a trolejbusom a cestičky pre cyklistov sú pre cyklistov. Mestská polícia preto nebude tolerovať ich zneužívanie.“

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.8.2016 / 19.8.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.