Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Posilňovanie hliadok mestskej polície má zmysel

Dátum: 10.08.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Posilňovanie hliadok mestskej polície má zmysel

Príslušníkov mestskej polície, ktorí kontrolovali verejný poriadok v okolí Mosta SNP upozornila občianka, že na Rybnom námestí sa sebapoškodzuje mladý muž a správa sa agresívne. Hliadka mestskej polície tejto osobe okamžite na mieste poskytla prvú pomoc.

Potvrdzuje to aj prípad z utorka, 9. augusta.
 
Príslušníkov mestskej polície, ktorí kontrolovali verejný poriadok v okolí Mosta SNP upozornila občianka, že na Rybnom námestí sa sebapoškodzuje mladý muž a správa sa agresívne. Hliadka mestskej polície tejto osobe okamžite na mieste poskytla prvú pomoc. Následne hliadka zistila, že ide o 19-ročného Austrálčana. Vzhľadom na to, že už počas ošetrenia sa Austrálčan správal agresívne, mestskí policajti poskytli asistenciu rýchlej zdravotnej pomoci pri prevoze do nemocnice. Keďže sa správal agresívne aj počas ošetrenia v nemocnici a ohrozoval tým nielen seba, ale aj zdravotníkov, mestskí policajti boli nútení voči tejto osobe použiť donucovacie prostriedky.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček rozhodol o zvýšení počtu príslušníkov mestskej polície pôsobiacich v Starom Meste od 1. júla. Príslušníkom zo Starého Mesta tak podľa možností vypomáhajú policajti z viacerých okrskových staníc, najmä zo Stanice jazdnej polície a kynológie. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: “Chceme byť čo najbližšie k ľuďom. Keďže nemáme finančné prostriedky na navýšenie počtu príslušníkov mestskej polície, rôznymi internými zmenami sa snažíme upraviť plán práce tak, aby v bratislavských uliciach bolo čo najviac mestských policajtov. Vďaka tomu, že hliadka dnes bola nablízku, mohla zareagovať rýchlo a osobe so sebapoškodzovacími sklonmi poskytnúť prvú pomoc, ale aj zaistiť bezpečnosť občanov. Sme tu pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Veríme, že viac príslušníkov mestskej polície v uliciach prinesie viac bezpečnosti ako aj spokojnosti Bratislavčanov i návštevníkov mesta“.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 10.8.2016 / 10.8.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.