Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestskí policajti sa zamerali na kontrolu požívania alkoholu na zrevitalizovanom Hradnom vrchu

Dátum: 22.07.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestskí policajti sa zamerali na kontrolu požívania alkoholu na zrevitalizovanom Hradnom vrchu
Mestskí policajti počas dnešnej noci kontrolovali dodržiavanie zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Zamerali sme sa najmä na to, či nedochádza k požívaniu alkoholu mladistvými.
 
Mestskí policajti počas dnešnej noci kontrolovali dodržiavanie zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Zamerali sme sa najmä na to, či nedochádza k požívaniu alkoholu mladistvými.
 
Pri špeciálnych kontrolách, ktoré pravidelne vykonávame, sa vždy zameriavame na problémové lokality alebo miesta, ktoré vyhľadáva množstvo Bratislavčanov ako aj návštevníkov mesta. Túto noc sme sa preto zamerali na areál Hradného vrchu Bratislavy.

            V uplynulých dňoch totiž realizovala mestská organizácia Generálny investor Bratislavy projekt zameraný na oživenie areálu Hradného vrchu Bratislavy. Vysadili sa nové stromy, kry a trvalky, opravili sa smetné koše a lavičky, vybudovalo sa oplotenie.  Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal v pondelok 18. júla pokyn, aby mestskí policajti túto lokalitu vo zvýšenej miere, najmä vo večerných hodinách, pravidelne kontrolovali.  Mestskí policajti teda aj v okolí hradu dohliadajú na verejný poriadok, kontrolujú tiež dodržiavanie zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Dohliadajú aj  na to, či nedochádza k ničeniu verejného majetku. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Sme tu pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Chceme, aby bola Bratislava bezpečným a čistým mestom. Preto v rámci našich personálnych možností robíme všetko pre to, aby bolo v bratislavských uliciach čo najviac mestských policajtov a aby boli práve na tých miestach, kde ich Bratislavčania aj návštevníci mesta potrebujú.“  

            Počas nočnej špeciálnej kontroly sme zaevidovali 16 priestupkov súvisiacich s pitím alkoholu na verejnosti. V ani jednom prípade nešlo o mladistvého.

Od začiatku tohto mesiaca zaevidovali mestskí policajti 128 porušení zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Približne polovicu priestupkov sme zaevidovali v Starom Meste. Dodržiavanie zákazu požívania alkoholu však pravidelne kontrolujeme vo všetkých mestských častiach v rámci bežného výkonu služby alebo počas špeciálnych kontrol. Od začiatku júla sme zaznamenali porušenia všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholu na verejnosti aj v Karlovej Vsi, Petržalke, Ružinove a v Dúbravke. Snažíme sa pritom sami vyhľadávať  najviac problémové lokality. Svedčí o tom aj fakt, že tento mesiac sme až 90% priestupkov zistili na základe vlastnej činnosti, teda peší policajti alebo mestskí policajti v motohliadkach. Na ostatné priestupky nás upozornili občania. V júni sme zaevidovali 133 priestupkov, pričom vlastnou činnosťou zistili mestskí policajti 87% priestupkov. 

            Vzhľadom na to, že opakovane zaznamenávame nedodržiavanie prevádzkových hodín niektorých podnikov v Starom Meste, zintenzívnili sme dnes v noci aj dohľad nad dodržiavaním predpisov zo strany podnikov. Kontrolovali sme šesť prevádzok na Beblavého a na Židovskej ulici. Vo všetkých podnikoch sme zaevidovali priestupky, ktoré sme postúpili miestnemu úradu. Mestskí policajti od začiatku tohto mesiaca  zaevidovali 114 priestupkov súvisiacich s prevádzkovými časmi podnikov. V júni sme zaevidovali 78 priestupkov.

            Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Pred začiatkom letnej sezóny sme avizovali, že zintenzívnime kontroly dodržiavania prevádzkových hodín podnikov.  Potvrdzujeme teda, že tak robíme. V kontrolách dodržiavania prevádzkových hodín budeme pokračovať počas celého leta. Dohliadať budeme nielen na dodržiavanie prevádzkových hodín, ale napríklad aj na to, či bolo vydané povolenie na prevádzkovanie letnej terasy“.

            Na akcii sa spolu s príslušníkmi mestskej polície zúčastnili aj príslušníci policajného zboru.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.7.2016 / 22.7.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.