Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Do ulíci Vrakune posielame viac policajtov

Dátum: 20.07.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Do ulíci Vrakune posielame viac policajtov
Počas letnej sezóny bude vo Vrakuni viac policajtov. Na obľúbenom oddychovom mieste Vrakunčanov, vo Vrakunskom lesoparku, bude od dneška pôsobiť jazdná polícia.
 
Počas letnej sezóny bude vo Vrakuni viac policajtov. Na obľúbenom oddychovom mieste Vrakunčanov, vo Vrakunskom lesoparku, bude od dneška pôsobiť jazdná polícia.
 
Rozširujeme tak počet oddychových miest, na ktorých na verejný poriadok dohliadajú mestskí policajti na koňoch. Okrem Železnej studienky, Koliby, chatových a záhradkárskych oblastí Lamača a Záhorskej Bystrice pôsobia už takmer mesiac aj v Sade Janka Kráľa, na Tyršovom nábreží a na Dunajskej hrádzi. Od dnešného dňa budeme nasadzovať mestských policajtov na koňoch aj do Vrakunského lesoparku.

Nasadenie mestských policajtov na koňoch do Vrakunského lesoparku súvisí s letnou sezónou, keďže toto miesto Bratislavčania v letnom období intenzívnejšie navštevujú. Úlohou príslušníkov mestskej polície bude dohliadať na bezpečnosť a verejný poriadok. Zameriavať sa budeme na dodržiavanie čistoty a poriadku a zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Mestskí policajti budú tiež kontrolovať, či nedochádza k poškodzovaniu verejného majetku. Dohliadať budeme aj dodržiavanie zákazu voľného pohybu psov ako aj zákaz vstupu so psom na detské ihrisko.

Nasadenie hliadok jazdeckej polície nie je pritom naše jediné opatrenie súvisiace so zvýšením bezpečnosti vo Vrakuni. Už od 1. júna máme v uliciach Vrakune viac policajtov. Nenavyšovali sme pritom počet tabuľkových miest príslušníkov mestskej polície, ale internými zmenami v plánovaní služieb sa nám podarilo zabezpečiť, aby v uliciach Vrakune bolo viac okrskárov. Kým do 1. júna pôsobil v tejto mestskej časti len jeden okrskár, dnes už na vrakunských uliciach pôsobia dvaja. Úlohou okrskára je najmä dohliadať na verejný poriadok vo svojom rajóne. Okrskári napríklad kontrolujú dodržiavanie povinností majiteľov psov, dohliadajú na dodržiavanie nočného kľudu. Zisťujú a evidujú, kde v obci sa nachádzajú čierne skládky a kontrolujú čistotu v okolí kontajnerových stojísk.

Od tohto piatka budeme vo Vrakuni nasadzovať aj cyklohliadky mestskej polície. Pôsobiť budú najmä počas víkendov, prípadne podľa potreby s ohľadom na počasie. V súčasnosti nasadzujeme cyklohliadky na Tyršovom nábreží, na Petržalskej hrádzi a na trase od Mosta SNP až po Veľký Draždiak. Vzhľadom na personálne možnosti mestskej polície ako aj ďalšie povinnosti, ktoré nám zo zákonov vyplývajú, pôsobí v cyklohliadkach 7 príslušníkov. Nenasadzujeme ich denne, ale prevažne počas víkendov, prípadne podľa potreby a s ohľadom na počasie.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Sme tu pre Bratislavčanov ako aj návštevníkov mesta. Chceme byť v uliciach, byť videní a nápomocní riešeniu problémov Bratislavčanov. V rámci našich personálnych ako aj finančných možností robíme všetko pre to, aby v uliciach Bratislavy bolo čo najviac mestských policajtov. A to nielen v centre, ale vo všetkých mestských častiach“.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.7.2016 / 20.7.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.