Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia pomáha čistiť Bratislavu od vrakov

Dátum: 17.06.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia pomáha čistiť Bratislavu od vrakov

Mestskí policajti naďalej pokračujú v čistení Bratislavy od vrakov. Od začiatku mesiaca do 16. júna sme zadokumentovali 41 vrakov.

Mestskí policajti naďalej pokračujú v čistení Bratislavy od vrakov. Od začiatku mesiaca do 16. júna sme zadokumentovali 41 vrakov.
 
Ide pritom o rovnaký počet, aký sme zadokumentovali za celý minulý mesiac. Pričom za rovnaké obdobie minulého roka (1. 6. 2015- 16. 6. 2015) sa nám podarilo zaevidovať 13 vrakov, ide teda o vyše 200% nárast. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Úlohou mestskej polície je zabezpečovať poriadok v meste a ochraňovať jeho životné prostredie. Preto robíme všetko pre to, aby Bratislava bola čistejšia. Je tiež neprípustné, aby parkovacie miesta pre občanov zaberali nepojazdné vozidlá“.

Navyše, stále viac vrakov evidujeme vďaka našej vlastnej činnosti. Teda naše motohliadky, peší policajti alebo policajti na koňoch. Zo všetkých vrakov zaevidovaných v júni zistili až 75% mestskí policajti, na ostatné nás upozornili občania a miestny úrad. Minulý mesiac sme vlastnou činnosťou zaevidovali 65% vrakov, v apríli išlo o 60%. 

V júni sme najviac vrakov ( až 21) zaregistrovali v Ružinove a v Dúbravke.  

Mestská polícia prípady zaevidovala, vyrobili sme fotodokumentáciu a vo všetkých prípadoch sme priestupky postúpili obciam. Orgánom oprávneným vo veci konať sú totiž obce. Obec vyzve majiteľ vozidla na spojazdnenie alebo odstránenie vozidla. Majiteľ vozidla je povinný odstrániť ho na vlastné náklady. Ak tak majiteľ vozidla neurobí, vozidlo je povinný odstrániť správca cesty, ak sa vozidlo odstraňuje z cesty alebo z verejného priestranstva. Prípadne obec so súhlasom vlastníka nehnuteľnosti.

Za staré vozidlo je spravidla považované vozidlo, ktoré je nepojazdné, nemá evidenčné čísla, platnú technickú alebo emisnú kontrolu. Staré vozidlá zaberajú miesta na parkovanie, narúšajú estetický vzhľad mesta a  v mnohých prípadoch spôsobujú znečistenie prostredia.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.6.2016 / 17.6.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.