Mestskí policajti zadržali sprejera
V boji proti nelegálnym grafity nám pomáha aj mestský kamerový systém. V minulom roku sme zakúpili 17 kamier a celkovo sme do kamerového systému investovali 135 tisíc €. Naším cieľom pritom je zvyšovať počet kamier v meste, aby bola Bratislava bezpečnejším mestom. Technickými prostriedkami chceme zabezpečiť najmä tie vytypované lokality alebo priestory, kde dochádza k poškodzovaniu majetku.
Mestská polícia sa zameriava aj na prevenciu u detí a mládeže. Od októbra minulého roka sme navštívili 28 základných škôl, na ktorých sme diskutovali s približne 2000 deťmi. Počas stretnutí sa so žiakmi rozprávame o tom, či sú grafity umenie alebo vandalizmus. Žiaci majú k dispozícii rôzne zábery grafity a diskutujú, či takéto aktivity prispievajú k skrášľovaniu mesta alebo naopak, naše okolie poškodzujú. Príslušníci mestskej polície žiakom vysvetľujú, že nelegálne grafity sú trestným činom poškodzovania cudzej veci a za tento hrozí trest odňatia slobody.
Mestská polícia sa snaží pri riešení problematiky nelegálnych grafity úzko spolupracovať aj s Krajským riaditeľstvom policajného zboru v Bratislave. Na úrovni Magistrátu hl. mesta SR bola zriadená komisia na riešenie problematiky grafity. Jej úlohou je vyhodnocovať podnety, informácie a vývoj problematiky v meste. Mestská polícia zároveň žiada občanov o spoluprácu. V prípade, že majú informácie o osobách, ktoré poškodzujú verejný majetok, aby kontaktovali mestskú políciu.
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.5.2016 / 30.5.2016
Komentáre
Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.