Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia v noci opäť intenzívnejšie kontrolovala čistotu a poriadok v Bratislave

Dátum: 20.05.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia v noci opäť intenzívnejšie kontrolovala čistotu a poriadok v Bratislave
V noci zo štvrtka na piatok vykonali príslušníci mestskej polície špeciálnu kontrolu. Zintenzívnili dohľad nad dodržiavaním čistoty a poriadku najmä na miestach, kde vo zvýšenej miere dochádza k znečisťovaniu verejných priestranstiev a k pitiu alkoholu na verejnosti.
 
Mestská polícia vykonala v noci zo štvrtka na piatok špeciálnu kontrolu. Zintenzívnili sme dohľad nad dodržiavaním čistoty a poriadku najmä na miestach, kde vo zvýšenej miere dochádza k znečisťovaniu verejných priestranstiev a k pitiu alkoholu na verejnosti.
 
Skontrolovali sme 13 lokalít v Starom Meste, Novom Meste a v Dúbravke. Zamerali sme sa najmä na parky, ale zintenzívnili sme aj kontroly v podchodoch na Trnavskom mýte, Staromestskej ulici a na Patrónke.

Na poriadok a bezpečnosť v týchto podchodoch pritom mestská polícia intenzívnejšie dohliada už viac ako mesiac. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček vydal pokyn, aby v čase od 21.00-06:00 hodiny mestskí policajti podchody vo zvýšenej miere kontrolovali.  

Mestská polícia sa počas štvrtkovej nočnej špeciálnej kontroly zamerala aj na vyhľadávanie osôb v pátraní a na kontrolu taxislužieb.  Skontrolovali sme 19 vozidiel, v jednom prípade sme zistili závadu.

Dvojhodinovú akciu, na ktorej sa zúčastnilo 18 príslušníkov mestskej polície a 2 služobné psy sme vykonali spolu s policajným zborom. Počas špeciálnej kontroly sme zaevidovali 9 priestupkov.

V špeciálnych akciách zameraných na kontrolu čistoty a poriadku a na dodržiavanie zákazu pitia alkoholu na verejnosti budeme pokračovať.    

Mestskí policajti však aj v rámci bežného výkonu služby kontrolujú dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku a nariadení o zákaze požívania alkoholu na verejnosti. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Našou úlohou je ochraňovať verejný poriadok. Chceme, aby Bratislava bola čistejšia, aby sa v nej Bratislavčania ako aj návštevníci mesta cítili spokojne. Preto sa stále častejšie zameriavame na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu na verejnosti“. Mestskí policajti zaznamenávajú stále viac porušení všeobecne záväzných nariadení o zákaze požívania alkoholu na verejnosti. Od začiatku mája do 18.5. sme zaevidovali 87 takýchto priestupkov, vo februári ich bolo 55, v marci 73 a v apríli 117. Tento mesiac sme až 99% takýchto priestupkov zistili vlastnou činnosťou, teda motohliadky mestskej polície alebo peší policajti.

Tento týždeň sa príslušníci stanice jazdeckej polície a kynológie zamerali aj na kontrolu požívania alkoholu mladistvými. Kontrolovali sme, či mladiství nepijú alkohol v pohostinstvách, reštauráciách a v školských areáloch v Dúbravke. Počas akcie, ktorú sme vykonali v noci z utorka na stredu, sme preverili 10 objektov, v žiadnom z nich, ani v ich blízkosti, sme nezistili prítomnosť mladistvých, ktorí by pili alkohol. Aj túto nočnú akciu sme vykonali v súčinnosti s policajným zborom.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.5.2016 / 20.5.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.