Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia intenzívnejšie dohliada na čistotu a poriadok

Dátum: 13.05.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia intenzívnejšie dohliada na čistotu a poriadok

Chceme čistejšiu Bratislavu. preto budú mestskí policajti hliadkovať v podchodoch na Trnavskom mýte, Staromestskej ulici a na Patrónke. 

Chceme čistejšiu Bratislavu. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček preto vydal pokyn, aby mestskí policajti hliadkovali v podchodoch na Trnavskom mýte, Staromestskej ulici a na Patrónke. Už takmer mesiac tak v týchto podchodoch dohliadajú mestskí policajti na bezpečnosť Bratislavčanov ako aj na dodržiavanie čistoty a poriadku.
 
Zároveň sa stále častejšie zameriavame aj na kontrolu dodržiavania všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku v Bratislave. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Mestská polícia chce prispievať k tomu, aby Bratislava bola čistejšia. Rôznymi internými zmenami v plánovaní služieb sa nám darí posielať do ulíc viac príslušníkov mestskej polície. Verím, že Bratislavčania ako aj návštevníci mesta sa tak cítia bezpečnejšie a spokojnejšie“ 

Od začiatku mája sme zaevidovali 155 porušení všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku. Kým vo februári sme zaevidovali 208 takýchto priestupkov, v marci ich bolo 304 a v apríli až 315. 

Navyše, stále viac priestupkov zisťujú príslušníci mestskej polície vlastnou činnosťou. Teda pešie hliadky, motohliadky alebo pomocou kamerového systému. V máji sme až 90% takýchto priestupkov  zistili vlastnou činnosťou. Pričom vo februári išlo o 83%, v marci a v apríli zistili mestskí policajti vlastnou činnosťou 85% takýchto prípadov. V ostatných prípadoch nás na porušovanie predpisov upozornili občania.

Najviac prípadov zaevidovali mestskí policajti v Dúbravke, v Petržalke a v Karlovej Vsi. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia o čistote a poriadku je považované napríklad vyhadzovanie odpadkov na miesta, ktoré na to nie sú určené. Ďalej vysýpanie jedál alebo vylievanie nápojov. Okrem udelenej sankcie vo všetkých prípadoch príslušníci mestskej polície žiadajú, aby bolo znečistenie odstránené. 

           

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.5.2016 / 13.5.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.