Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

V uliciach II. bratislavského okresu bude viac mestských policajtov

Dátum: 11.05.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
V uliciach II. bratislavského okresu bude viac mestských policajtov
Na poriadok v uliciach II. bratislavského okresu bude dohliadať viac policajtov. Nenavyšujeme pritom počet tabuľkových miest príslušníkov mestskej polície, keďže na takéto opatrenie nemáme finančné prostriedky. Počet príslušníkov mestskej polície zostáva rovnaký.
 
Na poriadok v uliciach II. bratislavského okresu bude dohliadať viac policajtov. Nenavyšujeme pritom počet tabuľkových miest príslušníkov mestskej polície, keďže na takéto opatrenie nemáme finančné prostriedky. Počet príslušníkov mestskej polície zostáva rovnaký.
 
Urobili sme  viaceré interné zmeny v spôsobe plánovania služieb, aby bolo viac policajtov v uliciach. Do ulíc  Vrakune a  Podunajských Biskupíc tak posielame viac okrskárov. Okrskár najlepšie pozná situáciu vo svojom rajóne,  pravidelne komunikuje s občanmi a tak spoznáva problémy a potreby ľudí. Úlohou okrskára je najmä dohliadať na verejný poriadok vo svojom rajóne. Okrskári napríklad kontrolujú dodržiavanie povinností majiteľov psov. Zisťujú a evidujú, kde v obci sa nachádzajú čierne skládky a kontrolujú čistotu v okolí kontajnerových stojísk. V záhradkárskych oblastiach kontrolovali okrskári v apríli a v máji aj to, či občania nepálili v záhradách odpad a neznečisťovali tak životné prostredie.

Dnes pôsobia v II. bratislavskom okrese šiesti okrskári: dvaja v Podunajských Biskupiciach, po jednom v Trnávke, vo Vrakuni, na Štrkovci a na Mlynských Nivách. Od 1. júna  budú v rámci Okrskovej stanice Ružinov pôsobiť ôsmi okrskári: vo Vrakuni  budú dvaja a v Podunajských Biskupiciach traja.

Náčelník bratislavskej mestskej polície Peter Krajíček:“ Chceme, aby mestskí policajti boli bližšie k ľuďom. Sme tu pre Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta. Veríme, že viac policajtov v bratislavských uliciach prinesie viac poriadku, bezpečnosti a spokojnosti občanov.“

Na Okrskovej stanici Ružinov pôsobí v súčasnosti 40 príslušníkov mestskej polície. Pôsobia v mestských častiach Ružinov, Vrakuňa a Podunajské Biskupice. Od začiatku mája riešili príslušníci mestskej polície v týchto obvodoch vyše 450 udalostí. Najčastejšie išlo o porušenie predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, pričom približne na polovicu  takýchto priestupkov nás upozornili občania. Išlo o prípady, kedy bolo obsadené ich parkovacie miesto alebo im bol zabránený vjazd do garáže. Občania nás upozorňovali aj na situácie, kedy z dôvodu zle zaparkovaného auta nemohli použiť chodník alebo priechod pre chodcov. Poskytli nám aj informácie o tom, že miesto vyhradené pre zdravotne ťažko postihnutú osobu využíva ten, kto na to nemá oprávnenie. Mestskí policajti však pomáhali aj pri riešení rušenia nočného kľudu alebo zasahovali pri znečisťovaní detských ihrísk či školy.  Príslušníci mestskej polície  kontrolovali aj dodržiavanie záverečných hodín podnikov a požívanie alkoholických nápojov na verejnosti.

Od nástupu policajného náčelníka Petra Krajíčka sa nám podarilo zvýšiť počet peších policajtov aj v uliciach Starého Mesta. Cieľom  vedenia mestskej polície je navyšovať počet mestských policajtov tak, aby čo najefektívnejšie zabezpečovali poriadok v meste a pomáhali Bratislavčanom a návštevníkom mesta. V súčasnosti preto komunikujeme s vedením mesta o navýšení finančných prostriedkov potrebných na zvýšenie počtu mestských policajtov. Personálne obsadenie mestskej polície je totiž viazané na pridelené finančné prostriedky z Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy. Z tohto dôvodu s prihliadnutím na momentálne finančné možnosti nemôžme v súčasnosti   zvyšovať počet policajtov. V priamom výkone služby je aktuálne 265 mestských policajtov.

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.5.2016 / 11.5.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.