Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia bude môcť rýchlejšie zasahovať pri ochrane života, zdravia a majetku

Dátum: 29.04.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia bude môcť rýchlejšie zasahovať pri ochrane života, zdravia a majetku

Mestskí policajti sa vďaka novým vozidlám budú môcť rýchlejšie dostaviť na miesto zásahu. 

Mestskí policajti sa budú môcť rýchlejšie dostaviť na miesto zásahu. Umožní im to rozhodnutie Bratislavského mestského zastupiteľstva, ktoré včera, 29.apríla, schválilo navýšenie rozpočtu pre mestskú políciu o 85 tisíc €. Pričom 50 tisíc € je vyčlenených na nákup nových vozidiel s výstražným zvukovým znamením.
 
Vozidlá mestskej polície doteraz neboli označené majákom. To znamená, že naše autá nemali žiadnu výnimku a to ani v prípade, že sa na nás obrátili občania so žiadosťou o pomoc alebo boli hliadky privolané napríklad k výtržnostiam. Mestská polícia okrem iných úloh dohliada prostredníctvom pultu centrálnej ochrany aj na ochranu majetku Bratislavčanov, mesta alebo mestských častí. Mestskí policajti sa tak budú môcť dostať k narušenému objektu ešte rýchlejšie ako doteraz.

Vďaka navýšeniu financií môže mestská polícia nakúpiť 5 nových vozidiel. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček:“Chcem sa poďakovať mestským poslancom za schválenie navýšenia rozpočtu mestskej polície. Dali tým jasne najavo, že stoja za svojimi vyhláseniami vo veci podpory mestskej polície a zlepšenia jej materiálnych podmienok, čo prezentovali počas spoločných stretnutí a na rokovaniach Komisie pre ochranu verejného poriadku. S pánom primátorom, poslancami ako aj predstaviteľmi magistrátu pravidelne komunikujeme. Preto vnímam toto rozhodnutie ako potvrdenie našej snahy zefektívniť prácu mestskej polície a priniesť do bratislavských ulíc viac poriadku, bezpečnosti a Bratislavčanom ako aj návštevníkom mesta viac spokojnosti.“ Autá nebude nakupovať mestská polícia, ale mesto Bratislava. Mestská polícia poskytne technickú špecifikáciu vozidiel. Okrskové stanice mestskej polície a stanica jazdeckej polície a kynológie majú v súčasnosti k dispozícii 32 vozidiel. Autá majú  vyše 8 rokov a najazdených v priemere  150 tisíc kilometrov.

Ďalších 35 tisíc € plánujeme investovať na nákup nových zimných aj letných uniforiem pre príslušníkov mestskej polície. Nové vedenie mestskej polície sa snaží, aby sa rôznymi internými zmenami v plánovaní práce podarilo dostať čo najviac policajtov do bratislavských ulíc. V súčasnosti totiž nemáme finančné prostriedky na navýšenie počtu policajtov, chceme však, aby bolo čo najviac policajtov v uliciach. Veríme, že to povedie k väčšiemu poriadku, bezpečnosti a spokojnosti občanov. Niektoré súčasti uniformy, ktoré v súčasnosti mestská polícia používa, však nie sú vhodné na celodenné nosenie a dostatočne kvalitné aj v nepriaznivom počasí. Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „Ide o začiatok obmeny ošatenia príslušníkov mestskej polície. Chcem, aby mestskí policajti mali  uniformy z  materiálov, ktoré zodpovedajú 21. storočiu“.  

Verejné obstarávanie na nákup nových uniforiem, výsledkom ktorého bude nová rámcová zmluva, vyhlási mesto Bratislava. 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.4.2016 / 29.4.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.