Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia pokračuje v čistení Bratislavy

Dátum: 21.04.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia pokračuje v čistení Bratislavy

Po tom, ako príslušníci jazdeckej polície a kynológie v spolupráci so štátnymi policajtmi vykonali mimoriadnu akciu zameranú na čistotu a poriadok uplynulý víkend v chatových oblastiach v Lamači a v Záhorskej Bystrici, sme sa včera zamerali na Dúbravku.

Mestská polícia opäť pomáhala čistiť Bratislavu. Po tom, ako príslušníci jazdeckej polície a kynológie v spolupráci so štátnymi policajtmi vykonali mimoriadnu akciu zameranú na čistotu a poriadok uplynulý víkend v chatových oblastiach v Lamači a v Záhorskej Bystrici, sme sa včera zamerali na Dúbravku.
 
Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Chceme čistejšiu a krajšiu Bratislavu. Preto v spolupráci s miestnymi úradmi budeme vykonávať špeciálne akcie zamerané na kontrolu čistoty a poriadku. Mestská polícia chce tak prispievať k ochrane životného prostredia ako aj k tomu, aby sa Bratislavčania cítili spokojnejšie“.

Štyria príslušníci mestskej polície kontrolovali miesta, kde by mohol byť nezákonne uložený odpad. Zamerali sme sa najmä na záhradkárske oblasti. Počas  dvojhodinovej akcie sme zaevidovali 8 čiernych skládok. Išlo najmä o drobný stavebný odpad, kusy starého nábytku, pneumatiky, elektroniku ako aj väčšie množstvo komunálneho odpadu. Priestupky sme po zdokumentovaní odstúpili na riešenie obci. Podľa zákona o odpadoch je totiž obec oprávneným orgánom konať vo veci. 

Mimoriadnu akciu zameranú na odhalenie čiernych skládok sme vykonali v spolupráci s Miestnym úradom Dúbravka.

Počas akcie sme v Dúbravke zaevidovali aj  ďalšie priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom. Mestská polícia ich riešila v zmysle zákona. 


 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.4.2016 / 21.4.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.