Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mestská polícia vykonala mimoriadnu nočnú kontrolu

Dátum: 17.04.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Mestská polícia vykonala mimoriadnu nočnú kontrolu
Z piatka 15.apríla na sobotu 16. apríla vykonali príslušníci mestskej polície  mimoriadnu akciu, zameranú na kontrolu dodržiavania čistoty a poriadku na verejnosti a zákazu požívania alkoholu na verejných priestranstvách.
 
Mestská polícia v noci z piatka 15.apríla na sobotu 16. apríla vykonala mimoriadnu akciu. Zamerali sme sa na kontrolu dodržiavania čistoty a poriadku na verejnosti a zákazu požívania alkoholu na verejných priestranstvách.
 
Kontrolovali sme aj dodržiavanie predpisov zo strany taxislužieb. Mestskí policajti okrem toho hľadali osoby, po ktorých je vyhlásené pátranie. Vo zvýšenej miere sme dohliadali aj na miesta, kde by mohlo dôjsť k poškodzovaniu cudzieho majetku sprejermi. Špeciálna kontrola trvala 4 hodiny a zapojilo sa do nej 24 príslušníkov.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „V minulosti som avizoval zintenzívnenie kontrol taxislužieb s cieľom oddeliť poctivých taxikárov od tých, ktorí nerešpektujú predpisy. V neohlásených kontrolách taxislužieb budeme aj naďalej pokračovať.“ Počas uplynulej nočnej akcie sme kontrolovali taxametre, státie mimo stanovišťa, vybavenie motorového vozidla. Zisťovali sme, či je na karosérii vozidla vyznačená sadzba cestovného, či má vodič k dispozícii potrebné doklady a koncesné listiny, tiež či je vozidlo taxislužby riadne označené. Skontrolovali sme 22 taxikárov, pričom u 5 z nich sme zistili závady. Najčastejšie išlo  o používanie neoverených taxametrov. Zaznamenali sme aj prípad,  kedy nebola na karosérii vozidla vyznačená sadzba cestovného. Priestupky sa budú riešiť v správnom konaní. 

Chceme čistejšiu Bratislavu. Preto mestskí policajti kontrolovali aj dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku. V Starom Meste sme zistili 9 porušení a to na Nám. slobody, Nám. SNP, Kamennom námestí a na Krížnej ulici. Aj v Lamači, na Lamačskej ceste zaevidovali mestskí policajti 9 porušení  všeobecne záväzného nariadenia o čistote a poriadku.

Zamerali sme sa aj na kontrolu dodržiavania predpisov o zákaze požívania alkoholu na verejných priestranstvách. Hliadky zaznamenali celkovo 14 porušení, z toho najviac na Námestí SNP a na Nám. slobody.

Náčelník mestskej polície Peter Krajíček: „ Chceme čistejšiu Bratislavu. Preto plánujem pokračovať v  špeciálnych kontrolách zameraných na dodržiavanie čistoty a poriadku na verejných priestranstvách. Mestská polícia chce tak prispievať k tomu, aby sa Bratislavčania aj návštevníci mesta cítili v bratislavských uliciach spokojnejšie“. 

 
Kontakt: Mgr. Ľubomíra Miklovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.4.2016 / 17.4.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.