Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2021

Dátum: 15.03.2021
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2021

Dozviete sa o pomoci žene, ktorá nešťastne spadla pri venčení psa.

V týždni od 8. marca do 14. marca 2021 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1748 udalostí. Medzi nimi bolo aj 284 takých, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.
nosidlá

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, tých bolo 1337. V 9 prípadoch spolupracovali mestskí policajti s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná 21 ľuďom a v 5 prípadoch sa ľudia dopustili priestupku proti verejnému poriadku. V 6 prípadoch mestskí policajti riešili ľudí, ktorí nerešpektovali zákaz konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. V 3 prípadoch boli zistené a riešené porušenia v súvislosti s opatreniami na ochranu zdravia.

Zákaz fajčenia na zastávkach MHD ignorovalo 5 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 10 krát a priestupok na úseku ochrany životného prostredia v 2 prípadoch. Mestskí policajti okrem toho zistili a riešili v 1 prípade aj obťažovanie osôb zo strany neprispôsobivých ľudí, ako aj priestupok proti majetku, pričom tento celkom 1 krát.

Majitelia psov za nerešpektovanie ustanovení zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, resp. všeobecne záväzných nariadení vzťahujúcich sa na túto oblasť boli zo strany mestskej polície riešení v 4 prípadoch. Porušenie ustanovení zákona o lesoch riešili mestskí policajti 6 krát a nepovolené státie vozidla na verejnej zeleni celkom v 1 prípade.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 10 starých vozidiel, 3 nové nelegálne skládky a 3 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 724 prípadoch a 72 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 66 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Kukučínovej ulici

Nešťastný pád

Policajti z Expozitúry mestskej polície Bratislava V pomáhali v stredu predpoludním 71-ročnej žene. Tá vo výbehu psov na Wolkrovej ulici venčila psa patriaceho jej dcére. Pes na vôdzke sa zrazu trhol a venčiaca pani v dôsledku toho spadla na betón. Spadla však tak nešťastne, že vzniklo podozrenie na zlomenú panvu, prípadne bedrový kĺb. Hliadka preto okamžite kontaktovala pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Mestskí policajti do ich príchodu staršiu pani uložili do stabilizovanej polohy a postarali sa o to, aby jej na chladnej zemi nebola zima. Profesionálny zásah policajtov ocenili aj viacerí psíčkari, ktorí sa v tom čase vo výbehu nachádzali.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.3.2021 / 16.3.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.