Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2018

Dátum: 03.04.2018
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2018

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 26. marca do 1. apríla preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1227 udalostí. Medzi nimi bolo aj 200 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 886. V troch prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch zistili hliadky mestskej polície podozrenie zo spáchania trestných činov.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 16 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 16 krát a v šiestich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov mestská polícia riešila v piatich prípadoch a v 13 prípadoch hliadky mestskej polície zistili a riešili nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

Nepovolené pouličné aktivity riešili hliadky mestskej polície v siedmych prípadoch a porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy 18 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v troch prípadoch. Za nepovolený ambulantný predaj boli mestskou políciou riešení traja priestupcovia.

Na príslušné úrady bolo nahlásených deväť starých vozidiel, štyri prípady poškodenia dopravného značenia a štyri nové nelegálne skládky. V jednom prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 566 prípadoch a 81 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 37 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Tomášikovej ulici.

Grafity na lavičkách v parčíku

Lavičky v parčíku ktorý lemuje Ružinovskú ulicu si za cieľ svojej "výtvarnej" zábavy zvolil v piatok podvečer 44-ročný Bratislavčan spolu so svojim 17-ročným synom. Pomocou sivej a čiernej grafitovej fixky na nich vytvorili niekoľko nápisov. Vonkoncom im neprekážalo, že okolo chodili ľudia. Tí pochopenie pre ich zábavku nemali a vec telefonicky nahlásili mestskej polícii. Jedna z jej hliadok oboch na mieste zadržala a z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci bola na miesto privolaná hliadka Policajného zboru. Tá oboch "umelcov" predviedla na najbližšie policajné oddelenie.

Podozrivý muž skončil na polícii

V pondelok predpoludním spozorovala jedna z hliadok mestskej polície v Lamači vtedy ešte neznámeho muža. Ten rozbil sklenenú výplň výkladu prevádzky Tesco v tejto mestskej časti. Policajti podozrivého muža vzápätí zadržali a páchateľa dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci si následne na doriešenie prevzala hliadka Policajného zboru.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.4.2018 / 3.4.2018

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.