Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2004

Dátum: 23.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2004

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

Zásahy hliadok MsP v týždni od 9. augusta do 15. augusta 2004

Račianska ulica patrila medzi najpriestupkovejšie miesto

Počas minulého týždňa zistili a riešili hliadky MsP v hlavnom meste 1797 priestupkov. Najviac z nich sa stalo na Račianskej ulici – 55, ale aj Námestí SNP 53, či Župnom námestí 41. Skladba minulotýždňových priestupkov zároveň prezrádza, že 607 zo zistených priestupkov sa týkalo oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, 131 neoprávneného obsadzovania vyhradených parkovacích boxov, 126 priestupkov smerovalo proti verejnému poriadku a 133 sa týkalo čistoty a poriadku. Popri tom hliadky mestských policajtov riešili aj 21 priestupkov súvisiacich s nepovoleným ambulantným predajom a trhovým poriadkom, porušovanie všeobecno-záväzných nariadení týkajúcich sa konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách nerešpektovalo 264 ľudí, o 21 priestupkov sa postarali majitelia reštauračných a zábavných zariadení ignoráciou záverečných hodín. Hliadky riešili aj 30 prípadov obťažovania okoloidúcich žobrákmi, týždňovú štatistiku doplnilo aj 64 priestupkov, ktoré majú na svedomí majitelia štvornohých miláčikov. Do Čierneho lesa pre svoje odtiahnuté vozidlá muselo ísť 84 motoristov, 312 vodičov našlo na svojich vozidlách papuče.

Prekazili im „kšeft“

Vo štvrtok si pri trhovisku na Herlianskej ulici rozložil svoj predajný stánok neznámy Róm. Mestskí policajti zistili, že na predaj nemal povolenie, preto živnosť 38-ročnému Bratislavčanovi zrušili. Zaplatil ešte predtým však patričnú blokovú pokutu a trhovisko opustil. Podobne dopadol v ten istý deň aj ďalší predávajúci, tentokrát pred nákupným strediskom Tesco na Zlatých pieskoch. V tomto prípade išlo o 17-ročného Bratislavčana.

Pes robil spoločnosť škôlkárom

Na ulici Pri Šajbách takmer na pravé poludnie sa rozhodol robiť spoločnosť škôlkárom zatúlaný pes. Našťastie na deti nezaútočil. Tuláka odchytil pracovník Slobody zvierat a pes našiel svoju dočasnú strechui nad hlavou v útulku pre psov.

Z Obchodnej rovno do chládku

Ešte v piatok v podvečerných hodinách kontrolovala hliadka MsP na Obchodnej ulici 37-ročného muža z Malženíc. Ten túto frekventovanú ulicu značne znečisťoval a navyše Malženičan nedokázal vierohodne preukázať svoju totožnosť. Mestskí policajti ho preto odprevadili na príslušné policajné oddelenie a tu sa ukázalo, že minulý mesiac na Romana G.  vydal Okresný súd v Trnave príkaz na jeho zatknutie. Víkend už preto trávil v chládku nápravnovýchovného zariadenia.

Ďaleko neušli

Z Jednoty na Homolovej ulici prišlo hlásenie o krádeži tovaru. Za päť prstov a jednu dlaň tu nakupovali traja mládenci a tým sa podarilo z predajne aj s ukradnutým tovarom ujsť. Straky však spoznala jedna pracovníčka predajne a pre mestských policajtov nebol neskôr problém ich vypátrať. 17-roční Peter, Patrik a Juraj z Dúbravky a Petržalky policajtom nič nezapierali a ku krádeži sa priznali. Všetci traja zaplatili príslušné blokové pokuty.

„Mariška“ v kríkoch

Jedna z hliadok Mestskej polície zistila v kríkoch na Majerskej ulici za Výskumným ústavom závlahového hospodárstva asi sto metrov od cesty zelené rastlinky až nápadne podobajúce sa na konopu siatu. Rástli na ploche 20 x 30 metrov a dorástli do výšky takmer 2.5 metra. Pestovateľa  konope sa nepodarilo nájsť a prípadom sa ďalej zaoberajú príslušníci PZ.

Bitka v Pluse

Do svojej kože sa nevedel v nedeľu vo večerných hodinách vpratať v ubytovni Plus jeden z ubytovaných hostí. Ten dokonca napadol majiteľa ubytovne. Poriadok s horkokrvným 30-ročným Bratislavčanom urobila až zakročujúca hliadka Mestskej polície a zvyšok noci strávil tento muž na policajnom oddelení.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.7.2008 / 23.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.