Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2004

Dátum: 23.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2004

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

Zásahy hliadok MsP v týždni od 19. júla do 25. júla 2004

Uhorková sezóna nehrozí

V minulom týždni zistili a riešili hliadky Mestskej polície v Bratislave 1530 priestupkov. Ich skladba prezrádza, že 507 z nich ide na vrub bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, o 163 priestupkov sa postarali vodiči nepovoleným obsadením vyhradených parkovacích boxov. V priebehu uplynulého týždňa mestskí policajti zistili aj 136 priestupkov smerujúcich do oblasti verejného poriadku, 78 motoristov bez okolkov zaparkovalo svoje vozidlá na trávičke, 52 priestupkov sa stalo v bratislavskej pešej zóne.

Ťažkú hlavu zo zákazov konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si v priebehu týždňa vôbec nerobilo 132 pivárov, majitelia psov štatistiku doplnili o 124 prípadov a hliadky zároveň riešili aj 21 priestupkov súvisiacich s obťažovaním okoloidúcich, či 14 priestupkov proti občianskemu spolunažívaniu. Pre svoje odtiahnuté vozidlá si do Čierneho lesa muselo ísť 110 vodičov, 323 motoristov muselo požiadať hliadky MsP o odstránenie blokovacieho zariadenia z kolies svojich áut. Medzi najpriestupkovejšie miesta sa zaradilo Námestie SNP so 48 priestupkami, ako aj Župné námestie, kde mestskí policajti zistili 46 priestupkov.

Na hliníku nezarobili

V pondelok desať minút po piatej hodine rannej spozorovala hliadka MsP vychádzať spoza Iuventy v Karlovej Vsi dvoch mužov. Niesli so sebou strešnú hliníkovú krytinu. Ako k nej prišli nevedeli jednoznačne povedať, preto ich hliadka oboch predviedla na príslušnú stanicu Mestskej polície. Tam smerovali aj kroky pracovníka Iuventy. Ten totiž zistil, že hliníková krytina patrila práve im a podľa jeho vyjadrenia títo muži im krádežou spôsobili škodu za 30 000 korún. Na oboch preto podal trestné oznámenie. Obaja muži – 38-ročný Peter z Dolnej Strehovej, ako aj o rok straší Vladimír z Bajča skončili preto na policajnom oddelení. Po staršom z dvojice navyše polícia už dávnejšie bezvýsledne pátrala.

Agresívny asociál

Ako na svojom sa predpoludním správala skupinka asociálov na Námestí SNP pre Starou tržnicou. V rozpore s príslušnými nariadeniami konzumovali na verejnosti alkoholické nápoje, obťažovali svojím správaním okoloidúcich a samotný priestor značne znečisťovali. Ich správanie prirodzene neušlo pozornosti hliadke MsP. Tá zasiahla a skupinka sa rozišla. Až na jedného z nich – 50-ročného Jána zo Zvolena. Ten sa správal mimoriadne agresívne a odmietol predložiť doklad totožnosti. S nevôľou preto nastúpil do policajného auta a časť dňa strávil na stanici MsP.

Kto z koho

Pätnásť minút v utorok po polnoci sa vzájomne slovne do seba pustili pri kontajnerovom stojisku na Dobrovodského ulici dvaja bezdomovci. 45-ročný Arpád z Rimavskej Soboty bol až príliš hlučný, pričom nie práve najvyberanejšími slovami častoval 74-ročnú Alžbetu zo Šale. Tá mu nezostala nič dlžná a podobným spôsobom mu nadávky vracala späť. O čo sa títo dvaja vôbec hádali nie je zrejmé, obaja sa však upokojili až po príchode hliadky MsP. Tá oboch „krikľúňov“ z týchto miest vykázala.

Chceli spať vo výťahu?

Z Bošányho ulice vo večerných hodinách prišlo na tiesňové číslo MsP 159 hlásenie o dvoch podozrivých mužoch. Tí sa výťahom zviezli do suterénu spomínaného domu, kabínu zablokovali a spokojne sa uložili k večernému odpočinku. Noc tí dvaja ale v spomínanom dome nedospali. Prekazila im to hliadka Mestskej polície. Oboch ich z domu vykázala.

Šťastie v nešťastí

Z Predstaničného námestia sa v piatok krátko po polnoci odviezla taxíkom na autobusovú stanicu 35-ročná Chorvátka. Vystúpila na Mlynských Nivách, taxikárovi za „furmanku“ zaplatila a pobrala sa preč. Až po čase ale zistila, že v taxíku si zabudla svoju batožinu a osobné doklady. S plačom preto požiadala o pomoc hliadku MsP. O taxíku vedela iba toľko, že to bola tmavá Škoda Octavia. Mestská polícia nočnou Bratislavou rozbehla pátranie a Octaviu aj s jej vodičom našli pred Hlavnou stanicou. Samozrejme, v batožinovom priestore auta bola aj batožina roztržitej Chorvátky.

Záverečné hodiny stále aktuálne

Ani počas predposledného júlového víkendu si mnohí majitelia reštauračných a zábavných zariadení nedali povedať a jednoducho svoje prevádzky nechali otvorené aj napriek tomu, že záverečné hodiny jasne hovoria o čase ich prevádzky. Hlasná hudba z nich šíriaca sa a krik nedopriali pokoj viacerým ľuďom a tí pomoc prirodzene hľadali na tiesňovom čísle Mestskej polície. Počas víkendu zásahov z tohto titulu mali hliadky až jedenásť. Deväť rušení riešili udelením blokovej pokuty a zvyšné dva oznámením na príslušný miestny úrad.

Kradol železo

Z Kosatcovej ulice prišlo hlásenie o podozrivom mužovi správajúcom sa v jednej zo záhrad ako na svojom. Ten sa tu pokúšal ukradnúť železný šrot. Nepodarilo sa mu to vďaka rýchlemu zásahu hliadky MsP. Tá 27-ročnému Bratislavčanovi „klepla“ priamo po prstoch. Zo zárobku na starom železe tak nič nemal a navyše ešte aj prerobil, pretože musel zaplatiť príslušnú blokovú pokutu.

Opitá na chodníku

Ani ostré slnko neprekážalo istej žene, ktorá zmorená konzumáciou alkoholických nápojov si ustlala na chodníku na Magnetovej ulici, pričom sa postupne  oddávala alkoholickým sníčkom. Z nich ju prebrala hliadka Mestskej polície. Tá spáčku zobudila a žena sa s veľkou nevoľou pobrala radšej dospať deň pekne domov.

Maľoval a smradil

V sobotu v podvečerných hodinách smerovala hliadka MsP na Záhradnícku ulicu č. 54. Obyvateľom tohto domu život znepríjemňoval značný zápach. O ten sa postaral 28-ročný Bratislavčan. Skrášľoval si svoj príbytok novým farebným náterom a byt vetral do chodby. Po príchode hliadky preto radšej pootváral okná bytu a chodbu postupne odvetral.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.7.2008 / 23.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.