Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 31. júla do 6. augusta 2006

Takmer tretina priestupkov v doprave

Počas predchádzajúceho týždňa preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1769 udalostí. Medzi nimi bolo aj 145 prípadov, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 614 priestupkov motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 120 prípadov obsadenia vyhradených parkovacích miest bez patričného povolenia. V oblasti porušovania pravidiel verejného poriadku zistili hliadky 87 porušení. Termín čistota a poriadok nič nehovoril pre 159 priestupcov, zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 19 tiežpredajcov.

Na trávnatých plochách bez rozpakov zaparkovalo svoje autá 108 vodičov, v zóne s dopravným obmedzením sa stalo 180 priestupkov. V pešej zóne zistili hliadky v priebehu týždňa 53 porušení. Stanovené záverečné hodiny nestihli dodržať v 10 reštauračných a  zábavných zariadeniach, napriek platnosti všeobecne záväzných nariadení zakazujúcich konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si tieto doprialo 107 priestupcov, prípady súvisiace s obťažovaním okoloidúcich a žobraním sa do štatistiky dostali 16 krát. Nedisciplinovaní boli aj majitelia psov a tí štatistiku mestskej polície doplnili o 119 nových zistení. 

Parkovanie na zakázaných miestach sa značne predražilo pre 444 motoristov. Na kolesá ich vozidiel nasadili totiž mestskí policajti blokovacie zariadenia. 135 motoristov si svoje vozidlá zaparkované v zákazoch našlo po odtiahnutí v areáloch odťahovacích služieb. Najviac priestupkov za týždeň sa aj tentokrát stalo na Námestí SNP a to 83.

Doga pohrýzla vlastného pána

Nepríjemný budíček zažil v utorok nadránom 24-ročný Bratislavčan. V byte na Hviezdoslavovom námestí krátko po piatej hodine zaútočila na neho vlastná doga. Tá po pohryzení svojho pána vyskočila z prízemného bytu na ulicu. Mestskí policajti sa po oznámení prípadu okamžite pustili po stope túĺajúceho psa a toho sa im podarilo chytiť na Rybnom námestí. Zraneného majiteľa odviezli na ošetrenie do nemocnice privolaní záchranári. Pes bol riadne evidovaný na miestnom úrade a aký bude jeho ďalší osud, o tom rozhodne jeho poranený majiteľ.

Podgurážení turisti

V piatok podvečer dala hlučným správaním a napádaním okoloidúcich vedieť o sebe skupinka mladých Angličanov na Ventúrskej ulici v Starom Meste. Po príchode hliadky MsP skupinka stíchla a pobrala sa do svojho ubytovacieho zariadenia. Podobne dopadol aj manželský pár z Francúzska. Tí si cez víkend ustali rovno na chodníku pod Manderlákom. Oboch z alkoholického opojenia v ranných hodinách prebrala až privolaná hliadka a obaja sa radšej pobrali vyspať „opicu“ do svojho hotela.

Pátranie so šťastným koncom

V nedeľu krátko pred druhou hodinou po polnoci na požiadanie policajného zboru rozbehla mestská polícia pátranie po stratenej žene a jej zranenom priateľovi v rekreačnej oblasti Kačín. Jednej z hliadok sa podarilo vystrašenú a uzimenú ženu nájsť v tmavom lese ani nie za 40 minút. Tá nevedela policajtom presne povedať, kde  naposledy priateľa videla. K slovu sa preto dostali psovodi a ich zverenci svojich pánov o ďalších 45 minút doviedli na miesta, kde sa  tento muž nachádzal. V prípade 22-ročného Bratislavčana išlo našťastie len o drobné poranenia, ktoré mu ošetrili priamo na mieste. Obom potom hliadky pomohli dostať sa z lesa do bezpečia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.