Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 26. júna do 3. júla 2006

Vraky stále aktuálne

Počas uplynulého týždňa preverovali bratislavskí mestskí policajti v hlavnom meste 1934 udalostí. V 180 prípadoch to boli oznámenia od občanov poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti, tieto po overení hliadkami na mieste sa ale ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými bolo ale 746 prehreškov vodičov voči pravidlám plynulosti a bezpečnosti v cestnej premávke, ako aj 112 prípadov parkovania na vyhradených parkovacích miestach bez patričného povolenia. Do oblasti porušovania zásad verejného poriadku smerovalo 94 prípadov, čistota a poriadok bola ľahostajná pre 164 priestupcov. Spoločnú reč s dodržiavaním zásad ambulantného predaja a trhového poriadku nevedelo nájsť 21 tiežpredajcov. Svoje motorové vozidlá na trávnatých plochách bez okolkov zaparkovalo 117 vodičov.

V zóne s dopravným obmedzením zistili hliadky mestskej polície v priebehu týždňa 146 porušení a v pešej zóne sa stalo o sto menej, teda 46.  Problém s dodržiavaním stanovených záverečných hodín nemali v 22 reštauračných a zábavných zariadeniach. Chuť na lacné čučo popíjajúc si ho na verejných priestranstvách  nechýbala pre 143 konzumentov, hliadky zároveň v priebehu týždňa riešili aj 37 prípadov obťažovania okoloidúcich žobrákmi.

V týždňovej štatistike mestskej polície je aj 67 priestupkov idúcich na vrub nezodpovedných majiteľov psov, ale aj 10 oznámení na miestne úrady o výskyte autovrakov. Najviac priestupkov sa tentokrát stalo na Námestí SNP a to 66. Štatistika ďalej hovorí, že 432 vodičov muselo hliadky požiadať o demontáž blokovacieho zariadenia z kolies svojich motorových vozidiel a 177 vodičov si vozidlá nenašlo na pôvodných miestach a museli si po ne zájsť na parkoviská odťahovacích služieb.

Počítač napokon majiteľa našiel

V pondelok predpoludním pred domom na Heyrovského ulici pozornosti hliadke mestskej polície neunikla taška len tak položená na jednej lavičke. Jej obsah bol skutočne zaujímavý. Okrem osobných dokladov bol v nej aj prenosný počítač a takémuto nálezu by sa určite niekto nepovolaný mimoriadne potešil. Pomocou nájdených dokladov sa podarilo mestským policajtom spojiť s majiteľom stratených vecí a 35-ročný muž z Malaciek si vzápätí tieto prevzal. Vraj pri nakladaní vecí do auta na tašku zabudol a pobral sa preč.

Disco v prenajatom byte

V jednom z prenajatých bytov na Lazaretskej ulici v stredu po polnoci sa mimoriadne hlučne správali viacerí podnájomníci obývajúci tento byt. Štyria Mexičania a jeden Američan stíchli až po zásahu hliadky mestskej polície a tá ich za rušenie nočného pokoja ocenila navyše aj patričnou blokovou pokutou.

Sokolík skončil u ochranárov

Mláďa sokola našiel istý Bratislavčan na ulici Jána Poničana v stredu podvečer. Neváhal a nález oznámil mestským policajtom. Tí sa spojili s pracovníkmi zaoberajúcimi sa ochranou dravej zvere a ich zástupca malého sokolíka zobral pod svoju ochranu.  Bez pomoci človeka, ako sa napokon vyjadril, by sokol určite neprežil.

Agresívny bezdomovec

V piatok popoludní požiadali o pomoc mestskú políciu z nemocnice U milosrdných bratov. Vystrájal tam totiž neznámy muž a svojím správaním obťažoval personál a pacientov nemocnice. Muž bol značne pod vplyvom alkoholu a nakoľko sa hliadke nevedel preukázať dokladom totožnosti, nasledovalo jeho predvedenie na stanicu mestskej polície. Ani tam ale rozum tento muž nedostal. Zlosť si vybil na umývadle, ktoré rozbil. Po tomto incidente skončili na jeho rukách putá a v nich nasledovalo predvedenie na príslušný policajný útvar.

Horeli smetné kontajnery

V noci zo soboty na nedeľu dal v Ružinove o sebe vedieť neznámy podpaľač. Ten postupne pozapaľoval po sebe viaceré kontajnery. Len čo prvý hasiči zahasili, rozhorel sa na Sklenárovej ulici ďalší. Neznámy pyroman ich postupne zapálil štyri. Hasiči preto požiadali o súčinnosť mestskú políciu. Jej hliadka prepátrala okolie ulice, podpaľača ale nenašla. Dôležite však je, že do rána bol už na Sklenárovej ulici pokoj.

Vlamača zadržali priamo pri vlámačke

V nedeľu nadránom signál z Domu kultúry Vesna na Biskupickej ulici avizoval, že sem vnikol niekto nepovolaný. Hliadka mestskej polície, ktorá tento signál preverovala, skutočne v útrobách Vesny našla ukrytého mladého muža. Ten pri zadržiavaní kládol odpor, preto zo strany mestských policajtov nastúpilo použitie donucovacích prostriedkov. 25-ročný Bratislavčan dostal rozum až v okamihu, kedy na jeho rukách „zacvakli“ putá. Zvyšok noci potom už prirodzene strávil v spoločnosti policajného vyšetrovateľa.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.