Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 19. júna do 25. júna 2006

Priestupkov opäť viac ako dosť

Bratislavskí mestskí policajti preverovali počas uplynulého týždňa 2070 prípadov. 188 krát to boli udalosti, ktoré sa po overení hliadkami priamo na mieste ukázali neopodstatnenými. Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 788 previnení vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, dva prípady zaparkovania vozidiel bez povolenia na vyhradených parkovacích miestach pre zdravotne postihnutých vodičov, ako aj 113 parkovaní na vyhradených parkovacích miestach bez príslušného  oprávnenia.

Pre podozrenie zo spáchania trestného činu predviedli mestskí policajti na príslušné policajné útvary dvoch páchateľov, do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 96 priestupkov. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 164 priestupcov, so zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku spoločnú reč nevedelo nájsť 38 tiežpredajcov. Trávnaté plochy si na parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov zvolilo 165 vodičov.

V zóne s dopravným obmedzením sa stalo počas týždňa 171 priestupkov a v pešej zóne ich mestskí policajti zistili 65. Najmä počas víkendu sa stretli hliadky s prípadmi nedodržania stanovených záverečných hodín a z tohto dôvodu museli preto zasahovať 15 krát, alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek platnosti všeobecne záväzných nariadení zakazujúcich ich požívanie bez problémov  konzumovalo 134 ľudí. Hliadky riešili aj 30 prípadov obťažovania okoloidúcich žobrákmi. Majitelia psov sa do štatistiky zapísali 53 krát.

Na nedostatok práce sa vonkoncom nemuseli sťažovať ani pracovníci odťahovacích služieb, ktorí odtiahli 210 nesprávne parkujúcich vozidiel. V „kurze“ boli aj blokovacie zariadenia a tie sa objavili na nesprávne parkujúcich vozidlách 464 krát. Najviac priestupkov v priebehu týždňa sa stalo na Lamačskej ceste a to 65.

Pes vraj rušil prostitútky

V utorok krátko po polnoci jedna z hliadok mestskej polície preverovala informáciu o vyčíňajúcom psovi v Podunajských Biskupiciach v blízkosti čerpacej stanice. Ten mal vraj hlasno štekať a rušiť tak nočný pokoj. Rušiaceho psa hliadka v kríkoch nenašla, vo svetle bateriek ale objavili dve dievčence poskytujúce sexuálne služby náhodným zákazníkom. Za priestupok museli prirodzene zaplatiť blokové pokuty.

Srnka nakoniec skončila opäť v lese

V stredu popoludní nevedno ako, ale do areálu základnej školy na Ušiakovej ulici vbehla mladá srnka. Tej sa zrejme na školskom ihrisku páčilo a nemienila ho opustiť. O tom, že v lese jej bude predsa len lepšie ju presvedčili až pracovníci Slobody zvierat, ktorých do školy privolali mestskí policajti.

Trčiace vodiče z trafostanice ohrozovali okoloidúcich

Vo štvrtok ráno trčiace vodiče zo zničenej trafostanice na ulici Na Revíne boli vážnou hrozbou pre okoloidúcich. Tieto boli pod napätím a stačilo málo, aby pri dotyku s nimi nezabíjali. Mestskí policajti preto o hroziacom nebezpečenstve vyrozumeli príslušnú havarijnú službu a jej pracovníci zabezpečili nápravu.

V Adamovom rúchu pred novinovým stánkom

Pravdepodobne mimoriadne teplo muselo byť 26-ročnému Bratislavčanovi. Ten neváhal a v stredu popoludní obnažil svoje telo pred okoloidúcimi na Mamateyovej ulici. To z jeho strany ale zďaleka nebolo všetko. Pred zrakmi okoloidúcich sa začal ukájať. Stop jeho konaniu urobila až hliadka mestskej polície. V jej sprievode mladý muž putoval na policajné oddelenie a z neho už oblečený odkráčal aj s obvinením z výtržníctva vo vrecku svojich nohavíc.

V pešej zóne na malej motorke

V sobotu krátko pred polnocou jazdil pešou zónou na malej motorke mladý Bratislavčan. Toho zrejme vôbec netrápil fakt, že v zóne nemal čo hľadať. Spanilú jazdu od Michalskej brány skončil neďaleko Hlavného námestia, kde ho zastavila hliadka MsP. Jeho výkon ocenila 500 korunovou pokutou.

       

 

       

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.