Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 12. júna do 18. júna 2006

Na Lamačskej ceste najviac priestupkov

Počas uplynulého týždňa preverovali bratislavskí mestskí policajti 1902 udalostí. V 166 prípadoch to boli oznámenia, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými bolo ale 720 previnení motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. V dvoch prípadoch bez rozpakov motoristi svoje vozidlá zaparkovali na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých vodičov. Vyhradené parkovacie miesta si bez patričného oprávnenia prisvojilo v priebehu týždňa 85 vodičov. V týždňovej štatistike mestskej polície je aj 99 priestupkov smerujúcich do oblasti porušovania verejného poriadku, 175 zistení sa týkalo čistoty a poriadku, 28 priestupkov majú na svedomí tí priestupcovia, ktorí porušili pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku.

Trávnaté plochy na zaparkovanie svojich vozidiel využilo 104 vodičov. V zóne s dopravným obmedzením sa stalo 180 priestupkov a v pešej zóne zistili mestskí policajti 48 porušení. Problém s dodržaním záverečných hodín vôbec nemali v niektorých reštauračných a zábavných zariadeniach a prevádzku v nich ukončili až po upozornení zo strany mestskej polície a to v 11 prípadoch.

Napriek platným všeobecne záväzným nariadeniam zakazujúcich konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si dúšok lacného čuča, či piva doprialo 158 priestupcov, vyskytli sa aj prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi a tých bolo 33. Majitelia psov týždňovú štatistiku mestskej polície doplnili o 59 nových zistení.

Ušetriť na parkovaní sa nevyplatilo pre 418 vodičov. Tí ešte pred odjazdom z miest, kde svoje vozidlá zaparkovali v rozpore so zákonom museli požiadať mestských policajtov o demontáž blokovacieho zariadenia. Parkovanie na zakázaných miestach sa značne predražilo aj pre 206 motoristov. Tí si pre svoje odtiahnuté vozidlá museli zájsť na parkoviská odťahovacích služieb. Najviac priestupkov za uplynulý týždeň hlásili tentokrát z Lamačskej cesty a stalo sa ich tam 57. 

Angličania s blokovými pokutami

Lúčenie so slobodou skupinke anglických turistov nevyšlo podľa ich predstáv. Vo štvrtok mladí Angličania najskôr v centre mesta na Jesenského ulici pripravili o dioptrické okuliare staršieho pána a potom počas presunu na Štúrovu ulicu okrem značného hulákania znečisťovali aj verejné priestranstvo. Bujarých ostrovanov pribrzdila až hliadka mestskej polície a sedem z nich bez reptania zaplatilo tisíckorunové blokové pokuty. Okuliare prirodzene vrátili späť ich majiteľovi.

Chladnička letela von z okna

Oslavy skončenia vysokoškolského štúdia majú všakovakú podobu. Tou nepríjemnejšou pre oslavujúcich je skutočnosť, keď ich na nevhodné správanie musia upozorňovať mestskí policajti. Tak ako v prípade bujarej oslavy na internátoch Mladá garda. Tá gradovala tým, že krátko pred polnocou v noci zo stredy na štvrtok z okna jednej internátnej izby čerství inžinieri vyhodili chladničku. Po páde na zem tá už svojmu účelu zrejme slúžiť nebude, z prvej výplaty sa však skupinka zabávajúcich bude musieť zložiť na novú.

Kozmetika za výhodnú cenu

Kozmetiku svetoznámej značky Hugo Boss ponúkali počas víkendu možným záujemcom počerní predajcovia na parkovisku pred petržalským Tescom. Nevedno, ako sa im darili obchody, no vraj tržbu nemali dobrú. Tak to aspoň tvrdili jednej z hliadok mestskej polície v snahe odpustenia pokuty za tento predaj. Veľmi im to nepomohlo a blokovú pokutu museli nakoniec i tak zaplatiť.

Pittbul skončil v útulku

Po ulici Štefana Králika si v nedeľu ráno veselo pobehoval bez vôdzky a náhubku pittbul, ku ktorému sa zjavne nikto nehlásil. Hliadka mestských policajtov sa preto spojila s pracovníkmi Slobody zvierat a tí tuláka odchytili. Pittbul skončil v útulku pre opustené zvieratá a tam čaká, či sa k nemu prihlási jeho majiteľ.

„Párty“ pod holým nebom

Skupinka štyroch bezdomovcov si svoju letnú párty urobila priamo na trávniku medzi panelákmi na Galbavého ulici. Zložili sa na tráve, pootvárali čučo a začali sa zabávať. Vulgárne nadávali a robili okolo seba značný neporiadok. Pochopenie pre tento spôsob trávenia voľného času prirodzene nemali mestskí policajti. Tí im zábavu prekazili a po ich zásahu bezdomovci tieto miesta opustili.  

 

       

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.