Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 5. júna do 11. júna 2006

Prvenstvo v priestupkoch patrilo Saratovskej ulici

Počas uplynulého týždňa preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2012 udalostí. Medzi nimi bolo aj 166 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 755 priestupkov vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 88 prípadov zaparkovania na vyhradených parkovacích miestach bez patričného povolenia. Do oblasti porušovania zásad verejného poriadku smerovalo 79 priestupkov, 168 priestupkov sa týkalo čistoty a poriadku, so zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku spoločnú reč nevedelo nájsť 29 trhovníkov.

Ťažkú hlavu so zaparkovaním svojich vozidiel na trávnatých plochách vôbec nemalo 138 vodičov. V zóne s dopravným obmedzením zistili mestskí policajti 209 porušení a v pešej zóne sa stalo 60 priestupkov. Stanovené záverečné hodiny nestihli dodržať v 15 reštauračných a zábavných zariadeniach.

Na verejných priestranstvách popíjajúc si alkoholické nápoje napriek platnosti príslušných všeobecne záväzných nariadení zakazujúcich ich konzumáciu si ich doprialo 116 priestupcov. Žobrajúcu živnosť prekazili hliadky 47 žobrákom a majitelia psov štatistiku mestskej polície doplnili o 83 nových zistení. Na miestne úrady oznámili hliadky 10 autovrakov.

Najviac priestupkov sa v priebehu týždňa stalo na Saratovskej ulici a to 58. V štatistike mestskej polície je aj 210 odtiahnutých motorových vozidiel, ako aj 431 prípadov, kedy hliadky nasadili na nesprávne parkujúce vozidlá blokovacie zariadenia.

Peňaženka s dokladmi sa nakoniec našla

23-ročný Bratislavčan zostal v pondelok nemilo prekvapený, keď mu neznámy zlodej ukradol na ulici Odbojárov peňaženku, v ktorej mal všetky doklady. Našťastie sa ešte nájdu ľudia, ktorí ukradnuté a neskôr odhodené veci po nájdení odovzdajú polícii. Bolo to aj v tomto prípade a nálezca peňaženku odovzdal mestským policajtom v Ružinove. Tí podľa dokladov zistili komu patrí a ešte v noci sa spojili s okradnutým mužom. Ten si peňaženku aj s dokladmi prevzal na druhý deň priamo na stanici mestskej polície.

Streľba vo Vrakuňskom lesíku

V utorok smerovali mestskí, ale aj štátni policajti do Vrakuňského  lesíka. Podľa telefonátov sa tu malo vraj v popoludňajších hodinách strieľať. Strelcov hliadky aj odhalili, no tento incident nesúvisel s vyrovnávaním si vzájomných účtov medzi podsvetím. To sa len školáci vo voľnom čase hrali na vojakov a ich hračkárske zbrane pripomínali volajúcim tie skutočné.

Hlavou narazil na predajný automat

V stredu večer upozornili taxikári hliadku mestskej polície na neznámeho muža, ktorý pred vchodom do Tesca na Kamennom námestí v alkoholickom opojení stratil rovnováhu a pri páde si poranil hlavu o nápojový automat. Hliadka zranenému mužovi poskytla prvú pomoc a privolala pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice. Podobne dopadol aj ďalší opilec, ktorého zdravotníci previezli na ošetrenie spred Tesca v Petržalke.

V Bratislave sa nestratil

V piatok predpoludním pozornosť hliadky mestskej polície upútal neznámy muž tackajúci sa po ulici Odbojárov. Bol zjavne pod vplyvom návykovej látky a svoju totožnosť nevedel hodnoverne preukázať. Dôvod na to určite mal, pretože už dlhší čas po 37-ročnom mužovi z Močenoku pátrali nitrianski policajti. Ukryť sa pred nimi mienil v Bratislave.

Mladé slečny to značne prehnali

V ten istý deň sanitka odvážala na výplach žalúdka dve mladé slečny z bratislavskej Kuchajdy. Trinásťročné dievčatá značne pod vplyvom alkoholu neunikli pozornosti hliadke mestských policajtov. Jedna z nich bola v takom stave, že nedokázala jednoducho komunikovať. Operačný pracovník mestskej polície o tejto udalosti prirodzene vyrozumel rodičov oboch dievčat.

Striptíz na Predstaničnom námestí

O rozruch čakajúcim  vlakové spoje sa v sobotu podvečer postarala neznáma žena na Predstaničnom námestí. Tá sa vo vchode do hlavnej budovy vyzliekala a neustále niečo vykrikovala. Hliadka mestskej polície sa preto skontaktovala s policajtmi Železničnej polície a tí striptérku predviedli na železničné oddelenie polície.

Ďaleko neušiel

V nedeľu večer sa skutočne svojsky zabával na Homolovej ulici 26-ročný Bratislavčan. Ten na zaparkovaných vozidlách poodlamoval spätné zrkadlá. Jeden z majiteľov poškodených vozidiel však vandala začal prenasledovať, ten sa ale v tme stratil. Mestskí policajti podľa opisu však podozrivého mladíka zadržali a odovzdali príslušníkom policajného zboru.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.