Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 22. mája do 28. mája 2006

Mestskí policajti sa na nedostatok práce sťažovať vonkoncom nemohli

Uplynulý týždeň bol v hlavnom meste mimoriadne bohatý na prípady, ktoré preverovali policajti bratislavskej mestskej polície. V priebehu týždňa sa totiž do policajných hlásení dostalo 2186 udalostí. Z nich 141 tvorili informácie od občanov poukazujúce sa páchanie protispoločenskej činnosti, po overení hliadkami priamo na mieste sa ale tieto ukázali  neopodstatnenými.

V štatistike je však 747 opodstatnených priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ale napríklad aj 106 priestupkov týkajúcich sa neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest. Počas kontrol bratislavských taxikárov zistili z ich strany štyri porušenia, pričom v dvoch prípadoch používali taxikári taxametre bez úradného overenia. Do oblasti porušenia verejného poriadku smerovalo 74 priestupkov, čistota a poriadok bola ľahostajná pre 191 priestupcov. Spoločnú reč so zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku nevedelo nájsť 27 tiežpredajcov, trávnaté plochy si na parkoviská pre svojich štvorkolesových miláčikov zvolilo 163 vodičov.

V zóne s dopravným obmedzením zistili mestskí policajti 209 priestupkov a v pešej zóne sa ich stalo 82. Alkoholické nápoje na verejných priestranstvách si bez okolkov doprialo 111 konzumentov, žobráci svojimi aktivitami dali o sebe vedieť 44 krát.

Najviac priestupkov riešili hliadky mestskej polície opäť na Námestí SNP a to  87. V priebehu týždňa zároveň nasadili na nesprávne parkujúce vozidlá 494 blokovacích zariadení a na parkoviská odťahových služieb odtiahli 201 motorových vozidiel.

Hlučne zabávajúca sa mládež

V utorok nadránom skupinka výrastkov dávala o sebe poriadne vedieť na Dolnozemskej ulici. Vyspevovaním a hlukom poriadne strpčovali život ľuďom bývajúcim v tejto lokalite. Na ich správanie preto občania upozornili ako mestskú, tak aj štátnu políciu. Po príchode hliadok mládež stíchla a postihy za priestupky proti verejnému poriadku ich neminú.

So zranenou hlavou do nemocnice

Pri hoteli na ulici Odbojárov spozorovala iná hliadka mestskej polície v ten istý deň ležiac na zemi s rozbitou hlavou staršieho muža. Mestskí policajti mu poskytli na mieste nevyhnutnú prvú pomoc a privolali pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Tí 60-ročného Bratislavčana previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Prespal nakoniec u policajtov

Vo štvrtok dve hodiny po polnoci zasahovali mestskí policajti na Šustekovej ulici. Do jednej opustenej prevádzky na terase tejto ulice vnikol cez rozbité okno neznámy muž. Toho zadržali a odovzdali privolanej hliadke policajného zboru.

Schladzoval sa v Rolandovej fontáne

V piatok popoludní sa o rozruch na Hlavnom námestí postaral mladý Angličan. Pobyt v Bratislave sa totiž rozhodol spestriť kúpeľom v Rolandovej fontáne. Mal však smolu. Plavca spozorovala hliadka MsP a jeho výkon ocenila tisíckorunovou pokutou.

Myslel si, že je už doma

Alkohol poriadne pomútil myseľ mužovi, ktorý takmer na pravé poludnie zaspal pri zadnom vchode trhoviska na Miletičovej ulici. Pravdepodobne si myslel, že je už doma, pretože ešte predtým, ako sa začal oddávať svojim sníčkom a pekne vyzliekol.  Zo sna spáča prebrala až privolaná hliadka. Muž sa po jej zásahu obliekol a pokračoval v ceste domov.

Voda zaplavila predajňu textilu

Pravdepodobne prasknuté vodovodné potrubie nad predajňou textilu na Špitálskej ulici mala v nedeľu podvečer za následok postupné zaplavovanie tejto predajne. Valiacu sa vodu si všimol jeden Bratislavčan a ten vyrozumel mestskú políciu. Jej hliadka o havárii informovala hasičov a tí sa postarali o likvidáciu udalosti.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.