Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 8. mája do 14. mája 2006

Vraky zaberajú zbytočne parkovacie miesta

Hoci autovrakov na sídliskových parkoviskách postupne ubúda, ešte stále sa nájdu niektorí nezodpovední majitelia, ktorí sa svojich nepojazdných tátošov zbavia jednoducho tak, že z nich odmontujú evidenčné čísla a nechajú ich napospas osudu. Hliadky mestskej polície si všímajú aj tento stav a každé takéto vozidlo hlásia na príslušný miestny úrad. Ak sa nepodarí zistiť majiteľa vozidla v lehote do 30 dní, toto je odvážané na zošrotovanie. Od začiatku tohto roku oznámení podobných druhov vyhotovili mestskí policajti 222 a počas minulého týždňa k nim pribudlo ďalších 21.

Do štatistiky mestskej polície sa ale počas uplynulého týždňa dostalo 1936 udalostí. Medzi nimi bolo aj 180 takých, ktoré sa po overení hliadkami priamo na mieste ukázali neopodstatnenými. Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 679 previnení vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 83 prípadov neoprávneného parkovania na vyhradených parkovacích miestach. 99 priestupkov smerovalo do oblasti porušovania pravidiel verejného poriadku, 188 sa týkalo čistoty, či skôr nečistoty a poriadku. So zásadami pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku nevedelo spoločnú reč nájsť 29 tiežpredajcov. V týždňovej štatistike je aj 128 priestupkov súvisiacich s parkovaním na trávnatých plochách.

V zóne s dopravným obmedzením zistili mestskí policajti 198 priestupkov a v pešej zóne sa stalo 79 priestupkov. Nedodržanie záverečných hodín zistili hliadky v 10 prípadoch, alkoholické nápoje na verejných priestranstvách si bez rozpakov doprialo 102 konzumentov. Majitelia psov  štatistiku doplnili o 63 nových prípadov, žobrákom ich živnosť v dôsledku obťažovania okoloidúcich prekazili hliadky 31 krát.

V priebehu týždňa najviac priestupkov zistili a riešili mestskí policajti na Námestí SNP a to 63. Blokovacie zariadenie na motorovom vozidle si našlo 439 motoristov. 175 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť na parkoviská príslušných odťahovacích služieb.

Exponáty ho zrejme nezaujímali

V utorok popoludní zasahovala jedna z hliadok MsP v Slovenskej národnej galérii. Pracovník galérie totiž zadržal neznámeho muža, ktorý tu kradol medené plechy. 38-ročného Bratislavčana zrejme vystavené exponáty až tak veľmi nezaujímali, prednejšie mu boli farebné kovy, ktoré mienil predať vo výkupni druhotných surovín. Jeho cesta po zadržaní ale viedla na najbližšie policajné oddelenie.

Ustlal si na chodníku

Odpočívať na chodníku a to rovno na Námestí SNP sa v stredu predpoludním rozhodol jeden z bratislavských bezdomovcov. Ten si na chodník ľahol tak, že ľudia nemali kade chodiť. Na výzvu mestských policajtov k predloženiu dokladov totožnosti spáč zareagoval okamžite a dal sa na útek. Po centre mesta si ale nepobehal, hliadka ho zadržala a predviedla na najbližšiu stanicu MsP.

Máj –lásky čas

V sobotu ráno stolnotenisové stoly v parčíku na Laskomerského ulici padli do oka dvom mladým ľuďom. Stolný tenis ale na nich nemienili hrať. Obaja sa začali oddávať milostným radovánkam. Máj – lásky čas sem, lásky čas tam, to zrejme 25-ročnému Bratislavčanovi a o štyri roky mladšej Košičanke vôbec neprekážalo. Pochopenie pre túto zábavu nemala prirodzene ani hliadka mestskej polície. Tá zamilovanej dvojici uložila patričnú blokovú pokutu.

Neznámy muž odmietol ošetrenie

S krvácajúcimi ranami na hlave spozoroval pracovník kamerového systému na Klobučníckej ulici v nedeľu neskoro večer neznámeho muža. Ležal uprostred cesty, hliadka MsP preto k zranenému privolala pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Pomoc záchranárov tento muž ale odmietol, postavil sa na vlastné nohy a spolu s kamarátmi sa pobral ďalej spoznávať čaro nočnej Bratislavy.

Dostal papuču a stratil sa mu pes

V ten istý deň mestským policajtom oznámil jeden Bratislavčan, že v Liga pasáži našiel uviazaného o výklad psa, ku ktorému sa nikto nehlásil. Psíka si preto zobral domov. Ani nie o hodinu sa majiteľ psíka našiel. S hliadkou sa totiž spojil vodič motorového vozidla, ktorému na Gajovej ulici v dôsledku porušenia dopravných predpisov namontovali na auto policajti blokovacie zariadenie. Pri demontáži papuče sa zaujímal, či policajti nevideli náhodou jeho psa. Presne ho aj opísal. Hliadka sa preto kontaktovala s mužom, ktorý psíka našiel. Ten ho práve venčil a pôvodnému majiteľovi prirodzene odovzdal.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.