Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 24. apríla do 30. apríla 2006

Mestskí policajti riešili počas posledného týždňa 1715 udalostí

Na nedostatok práce sa vonkoncom počas posledného aprílového týždňa nemohli sťažovať bratislavskí mestskí policajti. Preverovali totiž 1715 udalostí, pričom v 140 prípadoch oznámenia od občanov poukazujúce na páchanie priestupkov sa po overení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými bolo ale 679 priestupkov vodičov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 113 prípadov zaparkovania na parkovacích miestach bez patričného povolenia. Do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 71 priestupkov, čistota a poriadok bola ľahostajná pre 149 priestupcov. Zo zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku spoločnú reč nenašlo 21 tiežpredajcov, trávnaté plochy si na parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov zvolilo 115 vodičov.

V zóne s dopravným obmedzením riešili jednotlivé hliadky MsP 141 priestupkov a v pešej zóne sa ich v priebehu týždňa stalo 57. Dúškami lacného čuča na verejných priestranstvách napriek platnosti príslušných všeobecne záväzných nariadení nepohrdlo 126 priestupcov, privyrobiť si nejakú tú korunu žobraním a obťažovaním spoluobčanov mienilo 22 ľudí. Majitelia psov štatistiku mestskej polície doplnili o 53 nových priestupkov.

Na parkovanie v miestach, kde je to zakázané doplatilo 404 motoristov. Tí si našli na svojich vozidlách nasadené blokovacie zariadenia. 233 vodičov si po svoje odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Najviac priestupkov sa stalo opäť na Námestí SNP a to 72.

Schladzovali sa vo fontáne

V pondelok takmer na pravé poludnie sa mienili schladzovať vo fontáne na Šafárikovom námestí viacerí bezdomovci. Pre ich očistný kúpeľ však pochopenie mestskí policajti nemali. Sedem asociálov z týchto miest vykázali, ešte pred samotným odchodom do mesta museli títo po sebe spôsobený neporiadok pekne poupratovať.

„Schrúpol“ si v kostole

V kostole na Františkánskom námestí sa v utorok bez problémov predpoludním uložil k spánku jeden z bratislavských bezdomovcov. Spálňu si rozložil hneď za dverami kostola. Dlho ale svoje sníčky snívať nemohol. Zo spánku ho prebrali mestskí policajti a tí ho poslali preč.

Straky v záhradkárskej osade

V stredu zasahovala jedna z hliadok MsP v záhradkárskej osade na Sliačskej ulici. Podľa oznámenia sa tu mali pohybovať neznáme osoby a tieto mali na vozíku viezť kovový materiál pochádzajúci pravdepodobne z krádeže. Dvaja muži a jedna žena nemali pri sebe doklady totožnosti, preto ich policajti predviedli na stanicu MsP. Tu sa ukázalo, že medzi nimi bol aj 28-ročný muž z Pezinka. Práve o neho sa už dávnejšie zaujímali pezinskí policajti a tí vyhlásili po ňom pátranie.

Kokršpaniel na diaľnici

O poriadny rozruch na diaľnici vedúcej do Petržalky sa vo štvrtok popoludní postaral značne dezorientovaný kokršpaniel. Ten behal medzi vozidlami smerujúcimi do Petržalky hľadajúc pravdepodobne svojho pána. Pred takmer istou smrťou pod kolesami auta psa zachránila až hliadka mestskej polície. Tá ho odchytila a odovzdala pracovníkom Slobody zvierat. Tí psíkovi poskytli dočasný domov vo svojom útulku Na poliankach.

Bratislavčan bojoval o život na elevátoroch

O šťastí môže dnes hovoriť 50-ročný Bratislavčan. Ten sa zachytil v sobotu o elevátor smerujúci do podchodu na Hodžovom námestí a nie a nie sa z nich dostať. Zo zajatia mu pomohli až mestskí policajti. Hoci sa sťažoval na bolesti ruky, zdravotnícku pomoc neskoršie odmietol a odišiel domov.

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.