Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 17. apríla do 23. apríla 2006

Počas týždňa menej priestupkov

Počas predchádzajúceho týždňa pribudlo do štatistiky mestskej polície v Bratislave 1695 udalostí. Z nich po overení hliadkami priamo na mieste sa 157 ukázalo ako neopodstatnené.

Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 548 priestupkov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 104 prípadov neoprávneného parkovania na vyhradených parkovacích miestach. Mestskí policajti v priebehu týždňa riešili aj 94 priestupkov proti verejnému poriadku, 175 previnení sa týkalo čistoty a poriadku a 17 porušení zistili u „tiežpredajcov“ porušujúcich pravidlá ambulantného predaja. Z trávnatých plôch si  parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov urobilo 124 motoristov.

V zóne s dopravným obmedzením sa v priebehu týždňa stalo 167 priestupkov a v pešej zóne 77. S dodržaním záverečných hodín si ťažkú hlavu nerobili v štyroch reštauračných a zábavných zariadeniach. Majitelia psov štatistiku doplnili o 42 nových priestupkov, pivári a vyznávači chute lacného čuča konzumáciou týchto nápojov na verejných priestranstvách príslušné všeobecne záväzné nariadenia porušili 101 krát. O sebe dali vedieť v priebehu týždňa aj žobráci a tým ich živnosť hliadky prekazili 20 krát.

Do štatistiky mestskej polície sa dostalo aj 395 prípadov použitia blokovacieho zariadenia na parkujúce vozidlá v zákazoch, ako 173 odtiahnutých motorových vozidiel. Najpriestupkovejším miestom sa stalo opäť Námestie SNP, kde hliadky riešili 68 priestupkov. 

Bezvládneho muž si nikto nevšímal

V stredu popoludní pred vchodom do areálu trhoviska na Miletičovej ulici z Klincovej ulice ležal na zemi bezvládny postarší muž. Ľudia chodiaci okolo si ho nevšímali v domnienke, že ide o ďalšieho podnapitého bezdomovca. Našťastie nie všetci sa tak správali a istá Bratislavčanka sa spojila preto s hliadkou mestskej polície. Tá zistila, že 54-ročnému Bratislavčanovi prišlo nevoľno. Okamžite  preto vyrozumeli pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci a tí tohto muža zápasiaceho so životom previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Takmer nahý pred kostolom

V piatok takmer na pravé poludnie vystrájal neznámy muž odetý len v spodnom prádle pred kostolom na Radničnom námestí. Javil známky psychického narušenia a jeho telo bolo posiaté drobnými ranami. Hliadka mestskej polície preto k tomuto mužovi privolala pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Záchranári mu drobné poranenia ošetrili priamo na mieste a potom ho previezli do nemocnie.

Netrafil do vlastnej izby

V piatok ráno požiadali o zásah mestskú políciu na Zelenej ulici. Na schodisku jednej budovy ležal totiž neznámy muž. Ukázalo sa, že to bol Fín ubytovaný v tomto zariadení. Noc v Bratislave strávil vo viacerých pohostinských zariadeniach, spoločensky sa unavil a do prenajatej izby už netrafil. Vyľakal len upratovačku a tá radšej privolala policajtov. Že skutočne išlo o hotelového hosťa hliadke potvrdili aj pracovníci recepcie tohto zariadenia.

Pittbul útočil  na policajtov

Počas víkendu bratislavskí mestskí policajti slúžiaci v centre mesta so služobným psom riešili v podvečerných hodinách skupinku asociálov znečisťujúcich verejné priestranstvo a konzumujúcich alkoholické nápoje na verejných priestranstvách pred Starou tržnicou. Jeden z priestupcov – 43-ročný bezdomovec z Bratislavy ale svojho pittbula bez košíka nahuckal na hliadku, ako aj služobného rottweilera, s ktorým boli policajti  v službe. Ten si so zúrivým pittbulom hravo poradil. Jeho majiteľ ale v útokoch na hliadku pokračoval naďalej a na tú zaútočil. To všetko sa dialo pred zrakmi desiatok Bratislavčanov tráviacich popoludnie v centre mesta. Zo strany mestských policajtov sa preto k slovu dostali donucovacie prostriedky a po ich použití útočník skrotol. Jeho pes skončil v útulku zvierat a samotný útočník na policajnom oddelení. Tam si z úst vyšetrovateľa vypočul obvinenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa.

 

       

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.