Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 3. apríla do 9. apríla 2006

Námestie SNP bolo opäť najpriestupkovejšie

Do štatistiky mestskej polície sa počas prvého aprílového týždňa dostalo 2094 udalostí. 211 krát preverovali hliadky oznámenia poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti, po overení priamo na mieste sa ale tieto ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 776 prehreškov vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 107 prípadov neoprávneného prisvojenia si vyhradených parkovacích miest. Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že 69 priestupkov smerovalo do oblasti porušovania verejného poriadku, 175 sa týkalo čistoty a poriadku, o 53 priestupkov sa postarali „tiežpredajcovia“ obchádzaním zásad ambulantného predaja a trhového poriadku. Parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov si na trávnatých plochách urobilo 130 motoristov. V zóne s obmedzeným státím riešili hliadky MsP 153 porušení a v pešej zóne sa v priebehu týždňa stalo 89 priestupkov.

Počas týždňa sa vyskytli aj dva prípady používania zábavnej pyrotechniky v rozpore s platnými všeobecne záväznými nariadeniami, ako aj 162 priestupkov, ktoré majú na svedomí vyznávači konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Okrem toho bezdomovci dali o sebe vedieť aj pri obťažovaní okoloidúcich a to 38 krát. Majitelia psov štatistiku doplnili o 60 nových zistení a v troch prípadoch hliadky zasahovali aj v reštauračných a zábavných zariadeniach, pretože v nich nedodržali stanovené záverečné hodiny.

Najviac priestupkov sa stalo na Námestí SNP – 69. Na nesprávne parkovanie odtiahnutím motorového vozidla doplatilo 258 vodičov, 425 motoristov si našlo na svojich autách blokovacie zariadenie. 

Auto zrejme neopravoval

V pondelok predpoludním telefonát na číslo 159 nasmeroval jednu z hliadok MsP na Kollárovo námestie. Vraj sa tam mal pokúšať opravovať vozidlo neznámy muž. Ten sedel opretý o koleso auta a nohy mu vyčnievali do vozovky. Ako sa ukázalo, dotyčnému pánovi sa jeho auto nepokazilo. Bol len značne spoločensky unavený, preto sa posadil na zem k najbližšiemu stojacemu autu a odpočíval. K totálne opitému Bratislavčanovi, ktorý nevládal stáť na vlastných nohách privolala preto hliadka mestskej polície pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci a tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Pripomínali si oslobodenie Bratislavy?

Pravdepodobne oslobodenie Bratislavy si odpaľovaním zábavnej pyrotechniky na Trnavskom mýte pripomínali v utorok popoludní dvaja Bratislavčania. Obom hliadka mestskej polície pripomenula, že pyrotechniku možno beztrestne odpaľovať len v noci na prelome rokov. Obaja sa za svoje konanie ospravedlnili, „muníciu“ odložili. Vraj ju budú skúšať až v posledný deň roka.

Z „interny“ na psychiatriu

V utorok večer si nevedeli poradiť pracovníci Fakultnej nemocnice s vystrájajúcou staršou ženou v priestoroch I. internej kliniky na Mickiewiczovej ulici. Požiadali preto o pomoc hliadku mestskej polície. Žena v alkoholickom opojení javila známky psychického narušenia, o hospitalizáciu na psychiatrickej klinike ale záujem nemala. Policajti preto zdravotníkom asistovali pri presune tejto pani na psychiatrické oddelenie.

Nestačilo im...

Vo štvrtok krátko po polnoci požiadal o pomoc mestskú políciu pracovník pohostinstva na Pribišovej ulici. Hoci v tomto zariadení už mali po záverečnej, obsluhy sa domáhali búchaním na zatvorené dvere dvaja muži. Tých chuť na destiláty po príchode hliadky prešla a pobrali sa radšej domov.

Ešte že si to nevšimli zlodeji

V sobotu ráno biely Peugeot s kľúčami vo dverách priam lákal nepoctivcov, aby si ho otvorili, auto naštartovali a pobrali sa s ním preč. Našťastie istá Bratislavčanka upozornila telefonicky na takto zaparkované vozidlo mestských policajtov. Tí cez evidenciu motorových vozidiel zistili, komu auto patrí a kde jeho majiteľ býva. Spojili sa s ním a ten si auto zatvoril, pričom hliadke poďakoval za jej ochotu.

Hasiči smerovali k Draždiaku

Niekto neznámy si sklad zo starých akumulátorov z motorových vozidiel urobil v ten istý deň priamo na brehu jazera Draždiak v Petržalke. Hliadka MsP preto o tejto skládke informovala bratislavských hasičov a tí nebezpečný odpad z brehu jazera bezpečne odstránili.

 

       

 

       

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.