Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 27. marca do 2. apríla 2006

Najviac priestupkov hlásili zo Starého Mesta

V priebehu uplynulého týždňa sa do štatistiky mestskej polície dostalo 2040 udalostí. Medzi nimi bolo aj 150 takých, ktoré sa po overení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené. Opodstatnenými bolo ale 751 priestupkov vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 104 prípadov neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest.

V týždňovej štatistike je aj 64 priestupkov smerujúcich do oblasti porušenia verejného poriadku, 193 zistení sa týkalo čistoty a poriadku. Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku boli ľahostajné pre 21 priestupcov, z trávnatých plôch si parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov urobilo 178 motoristov.

V zóne s dopravným obmedzením sa stalo v priebehu týždňa 115 priestupkov a v pešej zóne 90. S dodržiavaním stanovených záverečných hodín problém nemali v piatich reštauračných a zábavných zariadeniach. Veselo sa popíjali aj alkoholické nápoje na verejných priestranstvách a podobných porušení zistili mestskí policajti 161. Dva zistené priestupky súviseli s poskytovaním a dožadovaním sa sexuálnych služieb na verejných priestranstvách, majitelia psov štatistiku doplnili o 83 nových zistení. Žobraním a obťažovaním si nejakou tou korunkou chcelo prilepšiť 53 bezdomovcov.

Štatistika ďalej prezrádza, že 356 krát použili hliadky na vozidlá parkujúce v zákazoch blokovacie zariadenia a v 209 prípadoch nesprávne parkujúce vozidlo skončilo po odtiahnutí v areáloch odťahovacích služieb. Najviac priestupkov v priebehu týždňa sa stalo na Námestí SNP a to 60.

Kradol medené plechy

V stredu večer zasahovala jedna z hliadok mestskej polície na Tomášikovej ulici. Zo strechy kostola sa totiž pokúšal ukradnúť medené plechy 28-ročný Bratislavčan. Speňažiť ich ale v Zberných surovinách už nestihol, pretože priamo pri čine ho zadržala hliadka mestských policajtov. Tí ho neskôr odovzdali na ďalšie doriešenie príslušníkom policajného zboru.

Voda z prasknutého potrubia zaplavovala chodník

V Líščom údolí v stredu popoludní mali plné ruky práce so skrotením vytekajúcej vody z prasknutého vodovodného potrubia bratislavskí vodári. Na haváriu ich upozornili mestskí policajti, ktorí únik vody pred jedným rodinným domom spozorovali a okamžite vyrozumeli na havarijný stav príslušný vodárenský dispečing.

Na zabudnuté veci si spomenul až ráno

Vo štvrtok nadránom upozornili Petržalčania mestskú políciu na neznámeho muža pohybujúceho sa medzi zaparkovanými autami na Mlynarovičovej ulici. Zlodej špecializujúci sa na vykrádanie motorových vozidiel to tento raz nebol. Ukázalo sa, že tým neznámym je majiteľ jedného zo zaparkovaných Oltcitov, ktorý si v aute zabudol veci a išiel si ich zobrať.

Majiteľka sa nakoniec našla

Nemecký ovčiak pobehujúci po námestí A. Hlinku v sobotu popoludní okoloidúcim dával na vedomie, kto je pánom tohto námestia. Vyštekával po ľuďoch a napádal ich. Hliadke mestskej polície sa podarilo psa chytiť a nakoľko s k nemu nikto nehlásil, privolali pracovníkov Slobody zvierat. Medzitým sa k túlajúcemu psovi prihlásila jeho majiteľka. Pokuta sa tento spôsob venčenia ju však neobišla.

Rušno v útulku Slobody zvierat

V nedeľu popoludní sa istá milovníčka zvierat pokúšala ukradnúť jedného zo psíkov z útulku Slobody zvierat na Harmincovej ulici. Mal to byť nemecký ovčiak, ktorého do útulku priniesla deň predtým. Z útulku preto požiadali o pomoc hliadku mestskej polície. S ňou odmietla táto žena komunikovať a s políciou sa nebavila ani na OO PZ, kam ju hliadka predviedla, pretože nemala pri sebe doklad totožnosti.

       

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.