Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 20. marca do 26. marca 2006

Na Kamennom námestí opäť najviac priestupkov

Počas uplynulého týždňa mestskí policajti v Bratislave preverovali 2056 udalostí. Medzi nimi bolo aj 162 takých, ktoré sa po overení hliadkami priamo na mieste ukázali neopodstatnenými. Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 829 previnení vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj tri podozrenia zo spáchania trestných činov. Tieto prípady zasahujúce hliadky MsP odstúpili na doriešenie orgánom činným v trestnom konaní.

Do týždňovej štatistiky sa dostalo aj 70 prípadov neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest, ako aj jeden prípad zaparkovania nezodpovedného vodiča na mieste, ktoré bolo vyhradené pre zdravotne postihnutých vodičov. Štatistika ďalej prezrádza, že 68 priestupkov smerovalo do oblasti porušovania verejného poriadku, majitelia psov sa postarali o 62 porušení všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu domácich zvierat. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 183 priestupcov.

Bez povolenia mienilo na trhoviskách predávať 20 tiežpredajcov. Trávnaté plochy si na parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov zvolilo 131 motoristov. V zóne s obmedzeným státím riešili mestskí policajti 181 priestupkov a v pešej zóne 52.

S pribúdajúcimi teplejšími dňami začínajú v hlavnom meste pribúdať aj priestupky týkajúce sa konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách predovšetkým z radov bezdomovcov. Takýchto prípadov zaznamenali hliadky 179 a táto kategória občanov sa podpisuje aj pod ďalšie porušovania všeobecne záväzných nariadení a tými sú obťažovanie okoloidúcich. Živnosť tohto druhu prekazili hliadky žobrajúcim v 44 prípadoch.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že najviac priestupkov v priebehu týždňa sa stalo opäť na Kamennom námestí a to 79. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúcich vozidlách si našlo 379 vodičov, 242 motoristov si po odtiahnutí svojich vozidiel tieto našlo na parkoviskách odťahovacích služieb.

Medzi bezdomovcami našli aj uzimené dve deti

S dvoma malými deťmi žila na ulici 26-ročná Bratislavčanka. Jedna z hliadok mestskej polície totiž preverovala v pondelok v noci oznámenie, podľa ktorého sa v drevenej chatrči obývanej bezdomovcami neďaleko Chorvátskeho ramena oproti Gessayovej ulici zdržiavali v sprievode matky aj dve deti. Hliadka skutočne objavila uzimeného dvojročného Dávidka a jeho ani nie sedemmesačného brata Kurta. Všetkým trom ponúkli horúci čaj a spojili sa s pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci. Tí na mieste malému Kurtovi ošetrili aj zapálené oko a všetkých troch za asistencie mestských policajtov previezli do útulku Sestier Matky Terezy na Rovniankovej ulici. Na ich osud upozornili mestskí policajti pracovníkov sociálneho odboru petržalského miestneho úradu.

Trik mu nevyšiel

V utorok smerovala jedna z hliadok mestskej polície do Tesca na Zlatých pieskoch. 33-ročný Bratislavčan tam totiž nakupoval celkom zvláštnym spôsobom. Kódmi z lacnejšieho tovaru prelepil kódy z drahšieho tovaru a pobral sa k pokladniciam. Oku skúseným pokladníčok ale tento trik neunikol. Ak by áno, podarený kupujúci by zarobil 10 470 korún. Radosť z nákupu prirodzene nemal a nakoľko sa dopustil trestného  činu, motív svojho konania musel vysvetľovať na príslušnom policajnom oddelení. Tam tiež nakúpil – ale obvinenie, ktoré si vypočul z úst policajného vyšetrovateľa.

Zvláštny spôsob venčenia psa

Na Telocvičnej ulici v Ružinove skutočne netradične venčil svojho psa istý Bratislavčan. Ten svojho miláčika bez problémov vypustil na trávnik. Keď sa pes vybehal, jeho pán si poň prišiel s modrým Mercedesom, psisko naskočilo do otvorených dverí a tí dvaja sa pobrali preč. Tento spôsob venčenia bude však musieť majiteľ psa vysvetľovať na príslušnom priestupkovom referáte.

Pomoc zdravotníkov zranený muž odmietol

V sobotu nadránom zavolali mestských policajtov k zranenému mužovi ležiacemu pri čerpacej stanici na Závodnej ulici. Muž mal poranenú hlavu, z ktorej mu tiekla krv. Hliadka MsP sa preto spojila s pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci, pomoc záchranárov však tento muž odmietol.

Predčasná veľkonočná oblievačka?

V piatok predpoludním zdá sa, pre 24-ročného Bratislavčana bol už Veľkonočný pondelok. Ten nevedno prečo, ale vedrom plným vody vylial toto na upratovačku čistiacu schodisko na Levárskej ulici. Od oblievača sa dôvod veľkonočnej oblievačky nedozvedeli ani mestskí policajti, tí však šibača počastovali dvestokorunovou pokutou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.