Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 10. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 6. marca do 12. marca 2006

Chodníky musia zbavovať snehu aj v marci

Hoci je marec, niektorým správcom či majiteľom domov  povinnosť zabezpečiť schodnosť chodníkov po napadaní snehu je činnosť takmer neznáma. Snehová búrka v nedeľu ráno zahalila hlavné mesto belobou, no ešte ani na poludnie sneh z niektorých chodníkov nezmizol. Zo strany mestskej polície nasledovali najskôr zodpovedným za neočistenie chodníkov upozornenia, keď sa tieto minuli svoju účinku, nasledovali blokové pokuty. Najviac ich uložili v Novom Meste a to 17.

Do štatistiky mestskej polície sa ale v priebehu uplynulého týždňa dostalo 1777 udalostí. V 131 prípadoch hliadky preverovali podnety od občanov na páchanie protispoločenskej činnosti, tieto sa po overení priamo na mieste ukázali neopodstatnenými. Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 763 previnení vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 92 prípadov obsadenia vyhradených parkovacích miest bez patričného povolenia. Do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 54 priestupkov, majitelia psov štatistiku doplnili o 33 nových prípadov. Na čistotu a poriadok zabudlo 151 priestupcov, zásady ambulantného predaja a trhového poriadku boli ľahostajné pre 15 tiežpredajcov. Trávnaté plochy si na parkovisko pre svoje motorové vozidlá zvolilo 111 vodičov.

V zóne s obmedzeným státím sa stalo 126 priestupkov a v pešej zóne o niečo menej – 51. Zima sem, zima tam – zohriať sa treba. Aj dúškom čuča z plastovej fľašky na verejných priestranstvách a takýchto prípadov zistili 140. 19 porušení všeobecne záväzných nariadení sa týkalo obťažovania okoloidúcich žobrákmi.

Do týždňovej štatistiky mestskej polície sa dostalo aj 215 nesprávne zaparkovaných a následne odtiahnutých motorových vozidiel, ako aj 377 blokovacích zariadení, ktoré namontovali hliadky na vozidlá, vodiči ktorých ich zaparkovali na zakázaných miestach. Najviac priestupkov v priebehu týždňa riešili hliadky MsP na Botanickej ulici a to 64.

Opitý vypadol z električky

Lacné čučo zrejme mimoriadne chutilo 50-ročnému bezdomovcovi z Bulhar v Lučeneckom okrese. Nevedno, kde ho popíjal, v každom prípade ale značne tackajúc nastúpil niekde v meste do električky smerujúcej na Predstaničné námestie zrejme navštíviť kolegov, ktorí zdieľajú v hlavnom meste jemu podobný osud. Z električky na konečnej ale vypadol a zostal ležať v blízkosti koľajiska, pričom zaspal. Hliadka mestskej polície opilca z alkoholického opojenia prebrala a pán Ján sa pobral do bezpečia staničnej budovy.

Skrýval sa medzi bezdomovcami

Rušno bolo aj v dolnej časti Námestia SNP a to pred reštauráciou McDonalds. Skupinka neprispôsobilých ľudí v sobotu večer svojím správaním obťažovala okoloidúcich. Pri preverovaní ich totožnosti hliadkou mestskej polície sa ale ukázalo, že medzi bezdomovcami hľadal úkryt aj 30-ročný muž z Levického okresu, po ktorom levickí policajti už dávnejšie vyhlásili celoštátne pátranie z dôvodu podozrenia zo spáchania trestnej činnosti. Hľadaný muž sa ale nemienil vzdať, kládol odpor a správal sa agresívne. Čiastočne skrotol až potom, ako sa na jeho rukách objavili putá a v nich smeroval na najbližšie policajné oddelenie.

Z Mercedesu Fiat?

V Devínskej Novej Vsi na Eisnerovej ulici niekto neznámy v zákaze zastavenia zaparkoval Fiat so seneckými evidenčnými číslami. Pri preverovaní poznávacích značiek vozidla v policajných evidenciách ale bolo zistené, že tieto boli pôvodne pridelené inému vozidlu a to Mercedes. Z riešenia dopravného priestupku zo strany mestskej polície teda nebolo nič a prípadu sa ujali príslušníci policajného zboru. Tí teraz zisťujú, komu Fiat vôbec patrí a kto značky z jedného auta na druhé svojvoľne premiestnil.

Na Znievskej ulici našli mŕtveho bezdomovca

V zásobovacom tuneli pod panelákmi na Znievskej ulici v bratislavskej Petržalke, ktorý s obľubou využívajú na prespávanie bezdomovci, medzi vchodmi číslo 5 a 7 našla v sobotu ráno krátko po šiestej hodine hliadka mestskej polície ležať čiastočne na ceste a čiastočne v jednom z výklenkov domu neznámeho muža. Neznámy chlap, ktorý mal oblečené len bledomodré nohavice a obuté tenisky nejavil známky života. Hliadka sa preto okamžite spojila s pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci. Privolaný lekár už mohol konštatovať  len smrť neznámeho, pričom k presnej príčine smrti sa nevedel jednoznačne vyjadriť. Prečo tento muž zomrel bude známe až po vykonaní pitvy jeho tela. Prípad na mieste prevzali príslušníci policajného zboru a tí zároveň zisťujú, o koho v tomto prípade vôbec išlo, pretože neznámy nemal pri sebe doklady totožnosti.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.