Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 27. februára do 5. marca 2006

V hlavnom meste počas týždňa vyše 2000 priestupkov

Počas uplynulého týždňa policajti bratislavskej mestskej polície preverovali 2071 udalostí. Medzi nimi bolo aj 152 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 873 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 117 prípadov neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest. Do štatistiky sa dostalo aj 79 priestupkov proti verejnému poriadku, či 56 prípadov, kedy majitelia psov počas ich venčenia zabudli na svoje povinnosti spojené s odstránením psích exkrementov. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 170 priestupcov, na poriadok okolo kontajnerových stojísk zabudlo 24 majiteľov, či správcov domov. Na trávnatých plochách svojich štvorkolesových tátošov bez problémov zaparkovalo 154 motoristov, so zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku sa nevedelo stotožniť 17 tiežpredajcov.

V zóne s obmedzeným státím sa v priebehu týždňa stalo 146 priestupkov a v pešej zóne o niečo menej – 59. V šiestich zábavných a reštauračných zariadeniach si ich vedúci nerobili ťažkú hlavu s dodržiavaním záverečných hodín, dúšky čuča si na verejných priestranstvách veselo vychutnávalo 138 priestupcov, 30 minulotýždňových prípadov sa týkalo obťažovania okoloidúcich žobrákmi. Do štatistiky sa dostali aj dva prípady dožadovania sa a poskytovania sexuálnych služieb.

Na nedostatok práce si nemohli sťažovať ani pracovníci odťahovacích služieb. Do Čierneho lesa, prípadne do areálu na Bazovej ulici odtiahli 221 nesprávne parkujúcich vozidiel, blokovacie zariadenia na kolesá motorových vozidiel použili  hliadky v 429 prípadoch.

Nočnú Petržalku brázdil opitý vodič

V piatok krátko po polnoci v rámci kontroly výkonu služby hliadok mestskej polície náčelníčkou mestskej polície v Bratislave chýbalo len málo metrov k tomu, aby do služobného vozidla nenarazilo neosvetlené Daewoo jazdiace v protismere po Mamateyovej ulici. Spôsob jazdy vodiča auta nasvedčoval, že jeho vodič nad ním totálne stráca kontrolu. Preto prostredníctvom rádiostanice požiadala náčelníčka o pomoc službukonajúcu hliadku MsP a vozidlo začali prenasledovať. Nočné naháňačky petržalským sídliskom sa však nekonali, pretože vodič prenasledovaného auta toto bez problémov zaparkoval na križovatke pri pošte na Mlynarovičovej ulici, pričom za volantom zaspal. Pri otváraní dverí hliadkou MsP z vozidla doslova vypadol. To už na mieste bola aj hliadka policajného zboru a tá vodiča Daewa podrobila dychovej skúške na prítomnosť alkoholu. Prístroj Dräger v jeho prípade ukázal neuveriteľných 2,70 promile. Prirodzene, v takomto stave už 52 ročný vodič zo Šale jazdiť nemohol a skončil na príslušnom policajnom oddelení. S jazdením sa však bude musieť na dlhší čas rozlúčiť, pretože jeho vodičské oprávnenie skončilo v policajnom trezore.

Obťažoval personál i pacientov nemocnice

V nedeľu predpoludním smerovala hliadka MsP do Fakultnej nemocnice na Mickiewiczovej ulici. Do svojej kože sa tu nevedel vpratať 36-ročný Bratislavčan, ktorý svojím správaním obťažoval pacientov i personál tohto zdravotníckeho zariadenia. Na požiadanie hliadky nevedel hodnoverným dokladom preukázať svoju totožnosť, preto bol predvedený na príslušný útvar mestskej polície. Policajným pátraním pán Imrich z Bratislavy neprechádzal, preto po podaní vysvetlenia k spáchanému priestupku bol prepustený.

Nisan s nepravými číslami

Na Medenej ulici v sobotu ráno problém s parkovaním vyriešil zaparkovaním strieborného Nisanu priamo na chodník zatiaľ neznámy vodič. Hliadka mestskej polície pri overovaní evidenčného čísla vozidla v policajných evidenciách zistila, že tieto autu neboli pridelené. Terénny Nisan bol s najväčšou pravdepodobnosťou ukradnutý a kto sa o to postaral,  zisťujú príslušníci policajného zboru.

Zaspal na schodisku školy

Na schodoch vedúcich do základnej školy na Hálovej ulici si „schrúpol“ v piatok podvečer neznámy muž. Na spáča upozornili mestských policajtov občania Petržalky. Muž s hliadkou nedokázal komunikovať, preto sa k slovu dostali záchranári, ktorí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.