Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 20. februára do 26. februára 2006

Denne vyše 260 priestupkov

Bratislavskí mestskí policajti sa v priebehu uplynulého týždňa na nedostatok práce vonkoncom sťažovať nemuseli. Denne riešili takmer 260 prípadov, pričom do týždňovej štatistiky sa dostalo 1866 udalostí. V 141 prípadoch preverované informácie poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 695 previnení motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 107 prípadov neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest. Do oblasti porušenia zásad verejného poriadku smerovalo 90 priestupkov, čistota a poriadok bola ľahostajná pre 177. So zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku sa nevedelo stotožniť 12 tiežpredajcov, parkoviská z trávnatých plôch si urobilo 118 vodičov.

V zóne s obmedzeným státím riešili mestskí policajti 150 porušení a v pešej zóne sa stalo 51 priestupkov. S konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách si ťažkú hlavu nerobilo 159 priestupcov, do štatistiky sa dostali aj štyri prípady poskytovania sexuálnych služieb na verejných priestranstvách, či 41 prípadov obťažovania okoloidúcich žobrákmi. Na svoje povinnosti pri venčení psov zabudlo aj 55 psíčkárov.

Do celotýždňovej štatistiky mestskej polície sa dostalo aj 156 odtiahnutých motorových vozidiel, ako aj 371 papúč, ktoré hliadky založili na kolesá vozidiel, vodiči ktorých ich zaparkovali v rozpore s platnými predpismi. Najviac priestupkov riešili hliadky na Námestí SNP a to 66.

Takmer l0 metrov

sa v utorok predpoludním dolu ulicou Fraňa Kráľa pohyboval Chrysler s pezinskými evidenčnými číslami. 28-ročná vodiča auta zabudla totiž po jeho zaparkovaní zaradiť rýchlostný stupeň, prípadne zatiahnuť ručnú brzdu. Auto bez vodičky našťastie pri nekontrolovateľnom pohybe do ničoho nenarazilo a samo sa zastavilo jednosmernej ulici tak,  že totálne zablokovalo dopravu. Mestskí policajti pomocou vodičov zablokovaných vozidiel  Chrysler zatlačili na okraj ulice a vodička, ktorá sa o tento rozruch postarala musela chtiac nechtiac zaplatiť 1800 korunovú blokovú pokutu.

Skrášľovala električku

V sobotu večer si cestu električkou č. 5 z Rače do centra mesta krátila zveľaďovaním jej interiéru 18-ročná dievčina. Hoci sa viezla v druhom vozni, cestujúci nezostali nevšímaví a na vyčíňanie grafiťáčky upozornili vodiča súpravy. Ten sa prostredníctvom svojho dispečingu spojil s hliadkou mestskej polície a tá dievčinu zadržala. Jej cesta sa predčasne skončila na policajnom oddelení. Tam je pripomenuli, že svojim konaním naplnila skutkovú podstatu trestného činu poškodzovania cudzej veci.

Nakúpila aj obvinenie zo spáchania trestného činu

Na vyhradených miestach pre zdravotne postihnutých vodičov zaparkovala tmavé BMW s bratislavskými evidenčnými číslami pri OD Kaufland 23-ročná Bratislavčanka a spolu s priateľom sa pobrala na nákupy. Chyba v jej prípade ale bola v tom, že oprávnenie parkovať na týchto miestach nemala. Chýbalo jej totiž príslušné označenie. To však nechýbalo vodičovi so zdravotným postihnutím, ktorý mal vďaka tomu problém svoje auto zaparkovať. Preto privolal hliadku mestskej polície. Bratislavčanka si však z jej prítomnosti ťažkú hlavu nerobila a odmietala preukázať svoju totožnosť. Podporoval ju v tom aj jej o tri roky starší spolujazdec. Po vulgárnych nadávkach, ktoré spustila na adresu mestských policajtov auto naštartovala a do jedného policajta narazila. Tým sa dopustila trestného činu útoku na verejného činiteľa so zbraňou, za čo si neskôr vyslúžila obvinenie na policajnom oddelení.

Ponúkali lacné videokamery

Za skutočne výhodnú cenu ponúkali dnes popoludní krátko pred treťou hodinou dvaja „tiežpredajcovia zo Šale a Vlčian náhodným okoloidúcim značkované videokamery. Svoj stan si rozložili na Kamennom námestí. 20 a 25-roční počerní predajcovia ale pravdepodobne nepočítali s tým, že na ich aktivity občania upozornia políciu. Na jej príchod však nečakali v zlej predtuche a pobrali sa preč. Ich pohyb však monitorovali kamery mestskej polície a pomocou nich pracovník obsluhujúci tento systém nasmeroval hliadku mestskej polície na Dunajskú ulicu, kde títo dvaja opäť presviedčali ľudí o výhodnosti kúpy videokamery. Mestských policajtov už ale presviedčať nemuseli. Tí by napokon atrapy videokamier na prvý pohľad vyzerajúcich ako skutočné určite nekúpili. A nekúpili by ich ani na policajnom oddelení, kam obaja predávajúci neskôr smerovali v sprievode hliadky policajného zboru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.