Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 6. februára do 12. februára 2006

Zabúdali odpratávať sneh z chodníkov

V zime by mali byť povinnosti správcov a majiteľov domov po napadaní snehu jasné. Práve oni sa musia postarať v zmysle všeobecne záväzných nariadení o schodnosť chodníkov. Zdá sa ale, že ďalšia snehová nádielka v hlavnom meste niektorých z nich ich k tomu vôbec neaktivovala. Napokon o tom hovoria aj zásahy príslušníkov MsP, ktorí z tohto dôvodu „rozdali“ 63 pokút.

Do štatistiky mestskej polície sa ale počas týždňa dostalo 1585 udalostí.  V 150 prípadoch hliadky preverovali podnety od občanov poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti, či priestupkov. Po overení priamo na mieste sa ale tieto ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 576 priestupkov motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 14 priestupkov zo strany vodičov taxislužieb. 97 motoristov si bez problémov privlastnilo vyhradené parkovacie miesta, 65 priestupkov smerovalo do oblasti porušenia pravidiel verejného poriadku. Čistoty a neporiadku sa týkalo 147 porušení, o 8 priestupkov sa postarali „tiežtrhovníci“, ktorí nerešpektovali zásady ambulantného predaja a trhového poriadku.

V zóne s obmedzeným státím riešili hliadky 112 priestupkov a v pešej zóne sa ich stalo 63. Dúšok lacného vína si na verejných priestranstvách doprialo 97 priestupcov, majitelia psov štatistiku mestskej polície počas týždňa doplnili o 69 nových prípadov. Žobrákom živnosť policajti zrušili 15 krát.

Najviac priestupkov v priebehu týždňa sa stalo opäť na Námestí SNP a to 47. Na odtiahnutie motorového vozidla z dôvodov parkovania na zakázaných miestach doplatilo 154 vodičov, blokovacie zariadenia na kolesách svojich tátošov si našlo 326 vodičov.

Ako sa na Obchodnú ulicu dostala, ani sama nevedela

V pondelok krátko popoludní zasahovala hliadka zo Stanice zásahu PCO bratislavskej mestskej polície na Obchodnej ulici. V jednej z cestovných kancelárií mali totiž nezvyčajného zákazníka. Opierajúc sa o barličky sem prišla staršia pani obutá len v papučiach a nočnej košeli. Ako sa sem 80-ročná Bratislavčanka dostala, nevedela ani sama povedať privolanej hliadke. Nezvestná pani Mária nebola, preto sa policajti spojili s pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci a tí babičku previezli do najbližšej nemocnice.

Stratila sa v Ružinove

Takmer podobný prípad sa stal o dva dni neskôr v Ružinove. V nočných hodinách spozorovala hliadka MsP na zastávke MHD neznámu ženu. Pristavili sa pri nej, či nepotrebuje pomoc. A veru 75-ročná žena ju potrebovala. Ani sama nevedela, ako sa na zastávku MHD dostala. Policajtom povedala, že býva na Herlianskej ulici, preto ju hliadka odprevadila domov. V dome našťastie babičku spoznala jej susedka, ktorá sa o ňu ďalej postarala.

Zaspal v snehovom záveji

O deň neskôr ratovali mestskí policajti v podvečerných hodinách na Šándorovej ulici 46-ročného Bratislavčana. Ten putovanie mestom zakončil pádom do snehového záveja. Nedokázal sa postaviť na vlastné nohy, preto policajti zavolali pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Tí skonštatovali, že muž má omrznuté nohy, preto ho okamžite previezli na ošetrenie do ružinovskej nemocnice.

Za opakované krádeže rovno pred vyšetrovateľa

Krádeže vo veľkých obchodných centrách sú žiaľ, na dennom poriadku. Dlhoprstí si ale nechcú uvedomiť, že pri takto opakovaných konaniach sa dopúšťajú trestného činu a ich konanie nekončí uložením blokovej pokuty. Dopúšťajú sa totiž trestného činu krádeže a za tento im hrozí nepodmienečný trest odňatia slobody. Opakovaných zlodejov mali napríklad v OD Tesco na Zlatých pieskoch. Vedia o tom dnes už aj dvaja Bratislavčania. Každý z nich sa nabalil v Tescu tovarom za 999 korún. 46 a 19-roční Bratislavčania skončili preto na príslušnom policajnom oddelení a tam si vypočuli obvinenie zo spáchania trestného činu krádeže.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.