Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 30. januára do 5. februára 2006

Námestie SNP si vďaka priestupkom vybojovalo prvenstvo

Ani počas piateho kalendárneho týždňa tohto roku sa policajti bratislavskej mestskej polície na nedostatok práce sťažovať vonkoncom nemuseli. Preverovali totiž 1834 udalostí, pričom v 119 prípadoch to boli informácie od občanov poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti. Po overení priamo na mieste sa ale tieto ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 761 prehreškov motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 113 prípadov neoprávneného privlastnenia si vyhradených parkovacích miest. Hliadky zároveň zistili aj 74 priestupkov smerujúcich do oblasti porušenia verejného poriadku, 165 týkajúcich sa čistoty a poriadku.  Sedem priestupkov majú na svedomí správcovia, či majitelia domov, ktorým bol ľahostajný neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Trávnaté plochy si za parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov zvolilo 130 vodičov, l4 priestupkov sa týkalo vylepovania plagátov.

V zóne s obmedzeným státím sa stalo 158 priestupkov a v pešej zóne o čosi menej – 61. Ani silné mrazy neodradili od konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách 96 priestupcov veselo popíjajúcich lacné čučo či pivo len tak na uliciach. Štyri zistené priestupky sa týkali poskytovania a dožadovania sa sexuálnych služieb, 16 priestupkov majú na svedomí žobráci obťažujúci svojím správaním okoloidúcich.

Do týždňovej štatistiky sa dostalo aj 51 priestupkov, o ktoré sa postarali majitelia psov, ale aj 179 odtiahnutých motorových vozidiel, či 436 prípadov založenia blokovacieho zariadenia na vozidlá, ktoré stáli na zakázaných miestach. Medzi najpriestupkovejšiu lokalitu sa zaradilo Námestie SNP, kde hliadky riešili 66 priestupkov.

Vykradnutá Octavia

Vo štvrtok ráno pozornosti hliadky mestskej polície neunikla zaparkovaná Škoda Octavia na Prešovskej ulici. Majiteľ spomínaného auta sa síce dopravného priestupku nedopustil, ale pod rúškom noci toto auto navštívil zatiaľ neznámy zlodej. Zostalo po ňom rozbité sklo, ako aj vypáčené kľučky na dverách. K slovu sa preto dostali príslušníci PZ, ktorí po vlamačovi pátrajú.

Výtržník pri obchodnej banke

Do svojej kože sa zrejme nevedel vpratať muž v stredných rokoch, ktorému prekážali vozidlá parkujúce na Radlinského ulici. Kopal do nich hlava nehlava a agresívny bol aj voči hliadke mestskej polície, ktorá ho prišla schladiť. Dobre mienené slová nepomohli, preto sa zo strany  hliadky dostali k slovu donucovacie prostriedky. Muž skrotol až v momente, kedy na jeho rukách „zacvakli“ policajné putá. Svoje správanie neskôr vysvetľoval na príslušnej policajnej stanici a za priestupok ho neminula patričná bloková pokuta.

Zraneného mládenca odviezla sanitka

V piatok krátko po desiatej hodine večernej zasahovala jedna z hliadok MsP na Staromestskej ulici. Pri Dóme svätého Martina ležal totiž muž z krvácajúcou hlavou. Policajti mu preto poskytli nevyhnutnú predlekársku pomoc ak zranenému 18-ročnému Bratislavčanovi privolali rýchlu zdravotnícku pomoc.

Z pivárne sa ďaleko nedostal

V nedeľu pivečko v pivárni na Tobruckej ulici náramne chutilo 52-ročnému mužovi z Oponíc. Dvanástka mu ale riadne pomútila myseľ, pretože pri odchode zo zariadenia sa dostal len na chodník pred budovou a tam zaspal. Z alkoholického opojenia spáča prebrala až hliadka mestskej polície. Chlap sa po jej príchode pozviechal a odkráčal noc dospať do svojej prechodnej ubytovne.

Upratovali v kontajneroch

        Do prehľadávania kontajnerov sa na Stavbárskej ulici pustili v sobotu dvaja bezdomovci. Ich aktivitu im prekazila hliadka mestskej polície. Tá oboch „kutačov“  upozornila na nevhodnosť ich správania. Obaja spôsobený neporiadok museli po sebe pekne poupratovať a až potom sa pobrali ďalej.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.