Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 23. januára do 29. januára 2006

Najviac priestupkov sa stalo na Vajnorskej ulici

Ani počas mrazivých dní a nocí uplynulého týždňa sa hliadky bratislavskej mestskej polície nezastavili. Preverovali totiž 1735 udalostí, pričom v 136 prípadoch to boli informácie poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti. Tieto po overení priamo na mieste sa ale ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými bolo ale 734 priestupkov, o ktoré sa postarali motoristi nerešpektovaním pravidiel bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. V jednom prípade si vyhradené parkovacie miesto pre zdravotne postihnutých vodičov privlastnil nezodpovedný motorista a ten bude musieť spôsob parkovania vysvetľovať na príslušnom dopravnom inšpektoráte. Vyhradené parkovacie miesta si ale v priebehu týždňa prisvojilo 81 motoristov. Do štatistiky sa dostalo aj sedem porušení zo strany bratislavských taxikárov.

Do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 69 priestupkov, čistoty a poriadku sa týkalo 160 porušení. Trávnaté plochy si na parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov zvolilo 129 vodičov. V zóne s obmedzeným státím sa stalo 94 priestupkov a v pešej zóne zistili jednotlivé hliadky 64 porušení. Blokové pokuty pre ignorovanie stanovených záverečných hodín ukladali mestskí policajti  10 krát. Hoci počasie konzumentom alkoholických nápojov na verejných priestranstvách zvlášť neprialo, takýchto prípadov zistili policajti 101. Do štatistiky sa dostali aj dva prípady poskytovania sexuálnych služieb na verejnosti, ako aj 20 prípadov obťažovania okoloidúcich, či šesť priestupkov proti majetku.

Blokovacie zariadenia si na kolesách svojich vozidiel našlo 331 motoristov, zaparkované vozidlá na zakázaných miestach márne hľadalo 145 motoristov. Tieto autá boli totiž počas týždňa odtiahnuté. Najviac priestupkov sa stalo na Vajnorskej ulici a to 66.

Elektrické vodiče našťastie deti nezaujímali

Ohnutý stĺp pouličného osvetlenia a z neho nebezpečne vyčnievajúce elektrické vodiče. To všetko v blízkosti materskej škôlky na Eisnerovej ulici v Devínskej Novej Vsi nebezpečne ohrozujúc deti, ktoré túto škôlku navštevujú. Našťastie o hroziacom nebezpečenstve sa včas dozvedel okrskár mestskej polície slúžiaci v tejto mestskej časti. Konal veľmi rýchlo, na číhajúce nebezpečenstvo upozornil pracovníkov firmy zabezpečujúcej servis verejného osvetlenia a do ich príchodu zabezpečil miesto tak, aby sa elektrických vodičov pod napätím nedotkli zvedavé rúčky detí.

V sprievode hliadky skončil na psychiatrii

Vo štvrtok pobehoval po parkovisku medzi hotelom Kyjev a Špitálskou ulicou neznámy muž. Zjavne trpel psychickou poruchou, preto k nemu mestskí policajti privolali pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Agresívne sa muž správal aj voči nim. Preto mestskí policajti asistovali záchranárom aj pri prevoze muža do zdravotníckeho zariadenia a tam si ho ponechali na lekárske pozorovanie.

Pohádal sa s manželkou a nocoval na ulici

Na križovatke Záhradníckej ulice so Svätoplukovou ulicou v piatok neskoro v noci si ustlal na lavičke 49-ročný Bratislavčan. Spoločnosť mu robili fľašky alkoholu. Spáča prirodzene zo sna prebrala hliadka mestskej polície. Tá mu ponúkla možnosť prepravy do stanového mestečka vo Vrakuni, čo odmietol. Rozhodol sa totiž stráviť noc na ulici a to preto, lebo sa predtým pohádal so svojou manželkou. Chlad ho ale prinútil k návratu do manželského hniezdočka. Či aj s kyticou kvetov, to už správa neuvádza.

Bezdomovci vo „Véčku“

Priestory vysokoškolského klubu na Námestí SNP mienili využiť k stráveniu noci z piatku na sobotu dvaja muži bez dokladov totožnosti. Jednému z nich sa nechcelo v noci merať cestu z centra mesta do Stupavy, druhý to mal domov o pár stovák kilometrov viac. Býva totiž v Poľsku. Obaja však chtiac nechtiac museli „Véčko“ opustiť a rozhodli sa, že noc strávia vo Vrakuni, kam sa aj pobrali. Služby stanového tábora ale nemienil využiť 35-ročný Nemec, ktorého našli mestskí policajti značne spoločensky unaveného na Dunajskej ulici.

Labuť na Šustekovej ulici

V sobotu podvečer si bez problémov kráčala po Šustekovej ulici v Petržalke vystrašená labuť. Tá sa sem dostala pravdepodobne zo zamrznutého Chorvátskeho ramena. S krásavicou si nakoniec poradili až pracovníci Slobody zvierat, ktorí labuť chytili.

Klzisko na Šintavskej ulici

Na jednu veľkú ľadovú plochu sa premenila Šintavská ulica v sobotu popoludní po tom, čo ju zaplavila voda z prasknutého vodovodného potrubia. Deťom radosť zo šmýkania ale prekazila hliadka mestskej polície, ktorá o vzniknutej situácii vyrozumela pracovníkov zimnej údržby ciest. Tí zamrznutý úsek cesty posypali a cestu tak sprejazdnili.

Pri kontrole zaspal za volantom

V nedeľu ráno pozornosti hliadky mestskej polície neunikla Škoda Fabia, vodič ktorej bez problémov jazdil krížom krážom v protismere po Gagarinovej a Tomášikovej ulici. Fabiu preto zastavili a požiadali jej vodiča o doklady totožnosti. Ten značne spoločensky unavený pri ich hľadaní za volantom auta zaspal. Ukázalo sa, že Fabiu riadil 45-ročný Nemec z Mníchova. Prebudiť sa ho podarilo až po príchode hliadky PZ a odvážny Nemec na príslušnom policajnom oddelení musel potom neskôr vysvetľovať dôvod, prečo škodovku riadil v značne podnapitom stave.

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.