Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 3. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 16. januára do 22. januára 2006

Dúšky „čuča“ konzumentom stále chutia

Napriek mrazivým dňom pokles konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách v hlavnom meste nevidieť. Dokazujú to napokon aj zákroky hliadok MsP voči tým, ktorí si ťažkú hlavu s dodržiavaním všeobecne záväzných nariadení zakazujúcich konzumáciu alkoholických  nápojov na verejných priestranstvách, nerobia. Len počas minulého týždňa previnilcov tohto druhu riešili hliadky v 129 prípadoch.

Celkom sa ale do štatistiky mestskej polície dostalo počas tretieho kalendárneho týždňa 2036 udalostí, ktoré preverovali jednotlivé hliadky. V 133 prípadoch to boli udalosti, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené. Opodstatnenými bolo ale na druhej strane 946 priestupkov motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 99 prípadov neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest bez patričného povolenia. V oblasti porušovania pravidiel verejného poriadku zaznamenali mestskí policajti 86 prípadov,  čistoty a poriadku sa týkalo 163 zistení. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili 18 krát, so zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku sa nevedelo stotožniť 14 predávajúcich.

Trávnaté plochy si za parkovisko pre svojho štvorkolesového tátoša zvolilo 131 motoristov. V troch prípadoch na uliciach policajti zistili aj neskoré doznievanie silvestrovských osláv používaním zábavnej pyrotechniky, na miestne úrady smerovalo v priebehu týždňa 10  oznámení o nájdení pozostatkov vozidiel, ku ktorým sa nikto nehlási a s najväčšou pravdepodobnosťou tie skončia na vrakoviskách. V zóne s obmedzeným státím sa stalo 129 priestupkov a v pešej zóne 37. Majitelia psov sa povinnosti pre nich vyplývajúce z ich chovu zabudli 46 krát, v štyroch prípadoch s k slovu dostali pokutové bloky aj z dôvodov nerešpektovania platných nariadení zakazujúcich poskytovanie a domáhanie sa sexuálnych služieb.

Bratislavským, ale aj mimobratislavským žobrákom ich aktivity zrušili hliadky v 10 prípadoch, počas týždňa boli zo strany mestskej polície zistené aj dva trestné činy a na ich objasnení pracujú vyšetrovatelia polície. Blokovacie zariadenie na kolesá nesprávne parkujúcich vozidiel použili mestskí policajti v 375 prípadoch. Na nedostatok práce sa nemohli sťažovať ani pracovníci odťahovacích služieb, ktorí z bratislavských ciest počas týždňa odtiahli 216 nesprávne parkujúcich vozidiel. Naviac priestupkov v priebehu týždňa sa stalo na Vajnorskej ulici a to 87.

Nočná návšteva v Alibabe

Niekto neznámy sa v noci zo stredy na štvrtok pozrel do útrob bufetu Alibaba na Kamennom námestí. Vylámaný bufet spozorovala hliadka mestskej polície. Zlodej, či zlodeji sa do neho dostali cez vypáčené okno. O prípade boli preto okamžite informovaní vyšetrovatelia polície, ktorí prípad nočnej vlámačky vyšetrujú.

Okradli bezdomovca

Do nepríjemného dňa sa prebudil v piatok ráno 48-ročný bezdomovec z Levíc. Ten totiž zistil, že v priestoroch ubytovne na Vrakunskej ceste ho počas noci niekto zo spolunocľažníkov okradol. Chýbali mu totiž osobné doklady, zdravotná i kreditná karta. Okradnutému Levičanovi nezostalo nič iné, len prípad nahlásiť polícii vo Vrakuni.

Napriek silným mrazom riskujú svoje životy

Hoci je v bratislavskej Vrakuni v prevádzke stanový tábor  určený ľuďom bez strechy nad hlavou, mnohí z nich neprejavujú záujem v ňom prenocovať. Niektorí z bezdomovcov možnosti zohriať sa v stanoch, dávajú naďalej prednosť zohrievaniu sa dúškami lacného čuča na verejných priestranstvách.

V priebehu noci z 22. na 23.januára mali blízo k smrti  niektorí z nich. Hliadky mestskej polície napríklad krátko pred ôsmou hodinou večernou k zranenému mužovi privolali rýchlu zdravotnícku pomoc k Tescu na Kamennom námestí, zo stanoviska taxíkov pri Tescu ani nie o tri hodiny zdravotníci odvážali na lekárske ošetrenie ďalšieho zraneného bezdomovca. Pri Jednote na Jasovskej ulici v Petržalke to bol ďalší muž bez dokladov totožnosti a aj on skončil v nemocnici. Silný mráz pod 15 stupňov neprekážal ani spáčovi, ktorý si jednu z lavičiek na Predstaničnom námestí zvolil za miesto svojho odpočinku. Ten sa po príchode hliadky zobudil a noc odišiel radšej dospať domov.

Jeden z bezdomovcov namiesto vyhrievaných stanov mienil noc stráviť v kontajneri na Pluhovej ulici. Ten neskôr prejavil vôľu stráviť mrazivú noc vo Vrakuni, preto ho hliadka mestskej polície dopravila do stanového tábora.

Mrazivú noc z nedele na pondelok využilo na prenocovanie vo Vrakuni 82 ľudí bez strechy nad hlavou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.