Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 2. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 2. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 9. januára do 15. januára 2006

Na Námestí SNP najviac priestupkov

Prvenstvo čo do počtu priestupkov patrilo počas druhého januárového týždňa Námestiu SNP. Hliadky MsP tu totiž riešili 56 udalostí. Celkom sa ale do štatistík mestskej polície dostalo počas týždňa 1684 udalostí, pričom hliadky v 91 prípadoch preverovali informácie od občanov poukazujúce na páchanie protispoločenskej činnosti. Po overení na mieste sa ale tieto ukázali neopodstatnenými.

Opodstatnenými bolo ale 717 previnení vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj 95 prípadov neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest bez patričného povolenia. Do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 67 priestupkov,  čistota a poriadok bola ľahostajná pre 171 priestupcov. Na neporiadok okolo kontajnerových stojísk upozornili hliadky správcov, prípadne majiteľov domov 9 krát, zásady ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo 13 tiežpredajcov. Problémy zaparkovať svoje vozidlá na trávnatých plochách vonkoncom nemalo 93 motoristov, ktorí tak porušili platné všeobecne záväzné nariadenia. S ich porušovaním si ťažkú hlavu nerobilo ani 115 vyznávačov konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, ako aj päť mládencov oneskorene vítajúcich Silvestra používaním zábavnej pyrotechniky.

Do štatistiky prispeli aj majitelia spoločenských zvierat, ktorí zabudli na svoje povinnosti pri ich venčení a to v 34 prípadoch. Žobrákom, ktorí svojím správaním obťažovali okoloidúcich „klepli“ hliadky po prstoch 15 krát.

V priebehu týždňa zároveň zistili mestskí policajti aj 156 priestupkov, ktoré sa stali v zóne s obmedzeným státím, ako aj 53 priestupkov v pešej zóne. Na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili 333 papúč. Vozidlá odťahovacej služby z bratislavských ciest odtiahli 213 vozidiel.

V Adamovom ruchu pri Zrkadlovom háji

Pravdepodobne silný mráz, keď nočná teplota poklesla hlboko pod mrazu neodradila dvoch neznámych mužov od prechádzky petržalskými ulicami v stredu zavčas rána. Na dvoch sporo oblečených mužov upozornili telefonicky hliadku mestskej polície zdesení Petržalčania. Tých dvoch videli naposledy občania pri Dome kultúry Zrkadlový háj. Hliadka ich tam už ale nenašla. Pravdepodobne dostali rozum a vrátili sa radšej do tepla domova.

Podchladený muž skončil v nemocnici

Vo štvrtok popoludní spozorovala hliadka mestskej polície bezvládneho muža na Trnavskom mýte. Neznámy, ktorý nemal pri sebe doklady totožnosti nedokázal s hliadkou komunikovať a jeho zdravotný stav si vyžadoval hospitalizáciu v nemocničnom zariadení. Preto sa k slovu dostali pracovníci rýchlej zdravotníckej pomoci a tí podchladeného staršieho muža previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Nemiestny žartík

O pomoc v neskorých večerných hodinách požiadala mestskú políciu v piatok predavačka jednej večierky v druhom bratislavskom okrese. Niekto sa totiž náramne bavil tým, že vchodové dvere do predajne zatarasil drevenými paletami a tak znemožnil mladej žene predajňu opustiť. Hliadka palety odstránila a predavačka sa nakoniec cez predtým zablokované dvere dostala na slobodu.

Chlapcov radšej odprevadili domov

Na Fedinovej ulici v Petržalke neznámi výrastkovia fyzicky napadli v piatok svojich rovesníkov. Tí sa schovali radšej v rodičovskom byte jedného z nich a požiadali o pomoc mestských policajtov. Tí bitkárov už nenašli, vystrašených chlapcov ale radšej odprevadili domov.

Veľkokapacitný kontajner poklady neskrýval

Do prehrabávania obsahu veľkokapacitného kontajnera neďaleko nemocnice na Krajinskej ulici sa v nedeľu večer pustila neznáma žena. Tá s jeho obsahom značne znečisťovala okolie, čo napokon 35-ročnej žena zo Sládkovičova pripomenula aj hliadka mestskej polície. „Hraboška“ musela prirodzene spôsobený neporiadok poupratovať a až potom sa pobrala ďalej do ulíc veľkomesta. 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.