Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2006

Dátum: 04.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2006

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 2. januára do 8. januára 2006

Vajnorská ulica sa zaradila medzi najpriestupkovejšiu lokalitu

Počas prvého kalendárneho týždňa tohto roku preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1307 udalostí. V 134 prípadoch to boli napríklad aj oznámenia od občanov, kedy mala byť páchaná trestná činnosť, prípadne priestupky. Po overení týchto oznamov hliadkami priamo na mieste sa ale tieto ukázali ako neopodstatnené. Hliadky však zistili jeden trestný čin a na jeho objasnení momentálne pracujú vyšetrovatelia policajného zboru.

Opodstatnenými bolo ale 414 previnení vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ako aj dva prípady neoprávneného obsadenia vyhradených parkovacích miest pre zdravotne postihnutých vodičov.. Celkom ale vyhradené parkovacie miesta si neoprávnene prisvojilo 87 motoristov.

Do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 64 priestupkov, majitelia psov štatistiku mestskej polície doplnili o 41 nových záznamov. Čistota a poriadok okolo nás sa stala ľahostajnou pre 197 priestupcov, na neporiadok okolo kontajnerových stojísk správcov a majiteľov domov upozorňovali hliadky 18 krát. So zásadami ambulantného predaja a trhového sa nevedelo stotožniť 14 „tiežpredajcov“, trávnaté plochy si na parkoviská pre svojich štvorkolesových tátošov premenilo 82 motoristov.

V zóne s obmedzeným státím sa počas sledovaného týždňa stalo 57 priestupkov a v pešej zóne o niečo menej – 27. Na miestne úrady oznámili jednotlivé stanice 22 motorových vozidiel, ku ktorým sa nikto nehlásil a vykazovali známky vrakov. Dúšok lacného vína si napriek platnosti všeobecne záväzného nariadenia zakazujúceho konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách  doprialo 73 občanov, žobrácke aktivity bezdomovcom prekazili hliadky 8 krát.

Najviac priestupkov sa stalo na Vajnorskej ulici a to 55. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce autá použili hliadky MsP v 245 prípadoch.

Zosunutá cesta

V pondelok večer z doteraz nezistených príčin sa zosunula časť vozovky ulice Nad Dunajom v štvrtom bratislavskom okrese. Túto spojnicu s Matejkovou ulicou smerom na Dlhé diely využívajú niektorí motoristi ako skratku. Miesto zosuvu preto hliadka mestskej polície zabezpečila, nebezpečné miesta prehradila a nakoľko hrozilo nebezpečenstvo zosuvu zeminy aj na frekventovanú Devínsku cestu o situácii informovali aj motoristickú verejnosť prostredníctvom dopravných informácií elektronických médií.

Bezdomovci v paneláku

Medziposchodie jedného z panelových domov na Sputnikovej ulici si v utorok ráno za spálňu zamenili dvaja bezdomovci. Dlho však ružové sníčky na chodbe nesnívali, pretože im ich prerušila privolaná hliadka mestskej polície. Tá 37 a 28-ročných spáčov z domu vykázala.

 

Bezvládny na schodisku autobusovej stanice

V stredu zavčas rána smerovala jedna z hliadok mestskej polície na autobusovú stanicu Mlynské Nivy. Na schodisku tam mal ležať postarší bezvládny muž. Ten nedokázal s hliadkou komunikovať a nevládal sa postaviť na vlastné nohy. Navyše javil známky psychickej poruchy, preto mu policajti zabezpečili pomoc prostredníctvom rýchlej zdravotníckej pomoci. Záchranári potom neznámeho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Favorit bez pána

Vo štvrtok ráno jeden z telefonátov na tiesňové číslo MsP 159 upozornil službukonajúceho pracovníka na parkujúcu Škodu Favorit na Strečnianskej ulici. Auto bolo pootvárané a volajúci predpokladal, že mohlo byť ukradnuté. Hliadka prirodzene oznam preverila a ukázalo sa, že Favorit nemal svojho pána. Pôvodný majiteľ z neho totiž demontoval poznávacie čísla a nechal ho len tak na ulici. Hlásenie o ďalšom vraku preto smerovalo na miestny úrad a autíčko v dohľadnom čase skončí na šrotovisku.

Smrť číhala na železničnom priecestí

V nedeľu večer niekto neznámy poškodil a vyradil z činnosti zabezpečovacie zariadenie železničného priecestia na Vinohradníckej ulici. Ten neznámy strhol železničnú závoru na zem a zároveň vyradil z činnosti aj svetelnú signalizáciu. Mestskí policajti situáciu okamžite nahlásili železničnej polícii a do príchodu pracovníkov železníc zabezpečovali prejazd cez spomínaný priechod. Vandalizmus niekoho si tentoraz nevybral svoju krutú daň.

Túlaví chlpáči skončili v útulku

Priestor pred Jednotou na Kadnárovej ulici sa zapáčil dvom voľne behajúcim psom v nedeľu predpoludním. Tie cerili svoje tesáky na každého z okoloidúcich. Rešpekt nemali ani pred pracovníkmi Slobody zvierat, ktorých na odchyt „túlavcov“ privolala hliadka mestskej polície. Psov sa im napokon podarilo chytiť a skončili v útulku na Poliankach, kde teraz čakajú na svojich nových pánov.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2008 / 4.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.