Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2007

Dátum: 02.07.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2007

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

Zásahy hliadok MsP v týždni od 4. júna do 10. júna 2007

Lamačská cesta si svoje prvenstvo v priestupkoch opäť udržala

V priebehu uplynulého týždňa do štatistiky mestskej polície v Bratislave pribudlo 2192 nových udalostí. Nie všetky udalosti boli opodstatnené, policajti mestskej polície preverovali aj 236 prípadov, ktoré sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane bolo 848 porušení zo strany vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Vyhradené parkovacie miesta si prisvojilo bez patričného oprávnenia 133 motoristov. Do oblasti porušovania verejného poriadku smerovalo 93 priestupkov, majitelia psov štatistiku mestskej polície doplnili o 38 nových prípadov.

Čistota a poriadok sa stali nič nehovoriacimi slovami pre 195 priestupcov, na neporiadok okolo kontajnerových stojísk hliadky museli upozorňovať 36 správcov a majiteľov domov.

Značná časť priestupkov sa týkala aj parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. Tieto si ako parkovisko pre svoje motorové vozidlá zvolilo 195 vodičov.

V zóne s dopravným obmedzením sa v priebehu týždňa stalo 147 priestupkov a v pešej zóne riešili mestskí policajti 64 priestupcov. Alkoholické nápoje na verejných priestranstvách si doprialo napriek zákazu ich konzumácie 113 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 19 krát. S nedodržaním stanovených záverečných hodín si ťažkú hlavu nerobili viacerí prevádzkovatelia zábavných a reštauračných zariadení a z tohto dôvodu museli hliadky v týchto zariadeniach zasahovať 24 krát.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa opäť stalo na Lamačskej ceste a to 111. Blokovacie zariadenia na kolesá nesprávne parkujúcich vozidiel použili mestskí policajti v 487 prípadoch a vozidlo priestupcu odtiahli z dôvodov porušení príslušných ustanovení zákona o premávke na pozemných komunikáciách v 164 prípadoch.

Pozor na užovky stromové

Počas minulého týždňa zasahovali mestskí policajti pri dvoch hadích prípadoch. V tom prvom to bola  1.5 metra dlhá užovka na parkovisku pred  nákupným centrom na Panónskej ulici v Petržalke. Táto sa schovala pod blatník osobného auta a až po jeho preparkovaní na neďalekú lúku had auto opustil a ušiel. V piatok  užovku stromovú  policajti mestskej polície  dávali do bezpečia z vozidla Daewoo v bratislavskom Ružinove. Tieto hady nie sú pre človeka nebezpečné, sú to plaché tvory. Ukazuje sa ale, že vďaka teplej zime sa premnožili a budeme sa s nimi pravdepodobne častejšie stretávať aj na sídliskách.

Čľapkanie vo fontáne

V sobotu podvečer fontánku na Junáckej ulici si za verejné kúpalisko zvolila skupinka niekoľkých bezdomovcov. Tí sa tu veselo čľapkali no len do okamihu, kedy sa pri nich nepristavila hliadka mestskej polície. Čistoty chtivých bezdomovcov z miesta podvečernej očisty prirodzene vykázala.

V garážach obťažovali nakupujúcich

Iná skupinka ľudí bez strechy nad hlavou dala o sebe vedieť v priestoroch podzemných garáži nákupného strediska v Lamači. Svojím správaním obťažovali nakupujúcich a vodičov.  Stop ich ďalšiemu vyčíňaniu dala až hliadka mestskej polície, ktorú do týchto miest privolali zákazníci tohto nákupného strediska

       

 

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.7.2008 / 2.7.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.