Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 47. týždni 2008

Dátum: 24.11.2008
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 47. týždni 2008

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 17. novembra do 23. novembra 2008 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1836 udalostí. Medzi nimi bolo aj 153 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane boli niektoré priestupky vodičov proti pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto prípadov zistili hliadky MsP 727. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich odstavilo svoje vozidlá 28 motoristov. V súvislosti s parkovaním na vyhradených parkovacích miestach zistili hliadky mestskej polície 83 priestupkov.

Priestupky týkajúce sa oblasti rušenia verejného poriadku boli zistené 19-krát. Na jednotlivé okrskové stanice mestskej polície občania nahlásili 31 prípadov súvisiacich s rušením nočného pokoja.

Značne zastúpenou kategóriou priestupkov boli v priebehu týždňa opäť porušenia všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku – 126 zistení, ako aj parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách – 203 prípadov. Alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek zákazu ich konzumácie si doprialo 110 priestupcov a prípady obťažovania občanov riešili hliadky mestskej polície 17-krát.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v zóne s dopravným obmedzením sa stalo 246 priestupkov. Najviac priestupkov bolo zistených na Račianskej ulici a to 68. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá nasadili mestskí policajti 547 krát a vozidlá priestupcov boli odtiahnuté 168-krát. 

Mrazivá noc sa mu stala osudnou

Počasie vonku už jasne hovorí, že teplým dňom odzvonilo a na svoj trón nastupuje pani Zima. Zdá sa ale, že túto skutočnosť ignorujú niektorí ľudia a spať v mrazivej noci na lavičke môže byť pre nich osudné. Ako napríklad v pondelok pre 64-ročného Bratislavčana. Toho našla hliadka mestskej polície do pol pása vyzlečeného spať na jednej z lavičiek o druhej hodine ráno na Záhradnej ulici v Ružinove. Muž bol silne podchladený, s hliadkou nedokázal komunikovať. Policajti ho preto prikryli dekou a privolali pracovníkov rýchlej zdravotníckej pomoci. Záchranka prišla v priebehu niekoľkých minút, v sanitke však tento muž dodýchal. S najväčšou pravdepodobnosťou zomrel tento muž na následky podchladenia.

Mladého narkomana zachraňovali mestskí policajti

V lesíku Pod Klepáčom v pondelok popoludní policajti mestskej polície našli ležať neznámeho muža. Bol to 24-ročný Bratislavčan pod vplyvom omamných látok, čo prezrádzala aj prázdna fľaška od toulénu ležiaca vedľa neho. Policajti mladému mužovi poskytli prvú pomoc a neskôr ho do nemocničného zariadenia previezli na ošetrenie pracovníci rýchlej zdravotníckej pomoci.

Spal neďaleko zdravotníckeho strediska

Aj ďalší Bratislavčan, ktorého hliadka mestskej polície našla ležať v blízkosti zdravotného strediska na Strečnianskej ulici v Petržalke si zahrával so svojím zdravím a to v piatok popoludní. Spáča hliadka z alkoholického opojenia prebrala a ten sa po vlastných pobral dospať deň do tepla svojho domova.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.11.2008 / 25.11.2008

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.