Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 35. týždni 2009

Dátum: 07.09.2009
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 35. týždni 2009

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 24. augusta do 30. augusta 2009 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2002 udalostí. Medzi nimi bolo aj 281 takých, ktoré sa po preverení ukázali ako neopodstatnené.

Opodstatnenými ale na druhej strane boli priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých zistili 883. V dvoch prípadoch motoristi zaparkovali svoje vozidlá na miestach vyradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať tu. V súvislosti s parkovaním na vyhradených parkovacích miestach bez vedomia tých, ktorým tieto miesta patria zaparkovalo svoje vozidlá 56 vodičov.

Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali v sledovanom týždni hliadky mestskej polície 39 krát. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili hliadky 35 priestupkov a majitelia psov prispeli do štatistiky 14 krát.

V oblasti porušení všeobecne záväzných nariadení prevládali priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 243 zistení. Na zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nedbalo 13 predávajúcich a trávnaté plochy si za miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 28 vodičov.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v zóne s dopravným obmedzením sa stalo 190 priestupkov. Na miestne úrady bolo nahlásených 23 vozidiel vykazujúcich známky autovrakov.

Alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek zákazu ich konzumácie si doprialo 90 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich riešili mestskí policajti 18 krát. Fajčiari krátiaci si čas čakania na spoj mestskej hromadnej dopravy na zastávkach s cigaretou v ruke zákon o ochrane nefajčiarov porušili 17 krát.

Najviac priestupkov sa stalo na Vajnorskej ulici a to 86. Blokovacie zariadenia si na vozidle našlo 461 vodičov a 101 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Anonym sa vyhrážal bombou

V nedeľu krátko pred deviatou hodinou večer sa niekto neznámy postaral telefonátom na číslo 112 o rozruch na Hlavnom námestí. Volajúci uviedol, že na filmovej projekcii ktorá tam prebiehala vybuchne semtexová nálož. V súčinnosti s hliadkami policajného zboru bolo preto okamžite námestie uzatvorené a k slovu sa dostali aj psovodi polície so psami cvičenými na vyhľadávanie výbušnín. Tí podozrivé miesta prehľadali, nálož však nenašli. Volajúci však už teraz môže počítať s tým, že týmto oznamom sa dopustil trestného činu šírenia poplašnej správy a za ten mu hrozí trest odňatia slobody od jedného do piatich rokov.

Škodovka s ukradnutými číslami

Hoci takzvané šrotovné sa postaralo aj o úbytok predovšetkým starších škodoviek z našich ciest, tie do histórie len tak ľahko neodchádzajú. Navyše, ak majú namontované ukradnuté evidenčné čísla, nejaký ten čas budú pre políciu zaujímavé. Jedna takáto stála zaparkovaná aj na Dudovej ulici v bratislavskej Petržalke. Na aute bolo rozbité výhľadové predné okno. Podľa evidenčných čísiel na aute bolo však zistené, že tieto boli pridelené vozidlo VAZ a toto bolo  pred piatimi rokmi ukradnuté v Galante. Kto evidenčné čísla pred časom ukradol a namontoval ich na škodovku, to už zisťujú príslušníci policajného zboru.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.9.2009 / 7.9.2009

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.