Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 32. týždni 2010

Dátum: 17.08.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 32. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 9. augusta do 15. augusta 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1921 udalostí. Medzi nimi bolo aj 242 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1156. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť na nich zaparkovalo svoje vozidlá sedem vodičov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 35 prípadov a na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali počas týždňa hliadky 38 krát. Majitelia psov do štatistiky mestskej polície prispeli 47 krát.

Značná časť porušení všeobecne záväzných nariadení súvisela s čistotou a poriadkom – 98 zistení, ako aj s konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 84 zistení. Na zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nedbalo 11 tiežpredajcov. Prípady nedodržania stanovených prevádzkových hodín boli zistené 13 krát. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 47 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že v pešej zóne zistili a riešili hliadky MsP 25 prípadov a prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 19 krát. Na príslušné úrady  zároveň nahlásili 8 starých vozidiel.

Do zásahov hliadok mestskej polície počas týždňa prispeli aj fajčiari, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy a zákon na ochranu nefajčiarov v tomto smere nerešpektovalo 29 priestupcov.

Počas týždňa jednotlivé hliadky nasadili na nesprávne parkujúce vozidlá 504 blokovacích zariadení a 98 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Naviac priestupkov v 32. týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP a to 93.

Radosť z cenných kovov Poliakom zúrivý pes neprekazil

V sobotu poľskí kanoisti na 11. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome na divokej vode v Čunove sa mali z čoho tešiť. Do ich zbierky im pribudla v tento deň jedna zlatá a dve strieborné medaily, ale vo večerných hodinách aj jedno nepríjemné stretnutie ich trénera so psom na Hraničiarskej ulici v tejto mestskej časti. Poliak krátko po deviatej hodine večer prechádzal okolo jedného domu v blízkosti jeho oplotenia, keď zrazu k plotu pribehol pes a nič netušiaceho muža pohrýzol do ruky. Bol to našťastie len taký malý škrabanec a ten radosť z cenných kovov poľskému trénerovi našťastie nepokazil.

Voda z prasknutého potrubia zaplavovala miestny úrad

O nepríjemnú situáciu sa postaralo prasknuté vodovodné potrubie v priestoroch miestneho úradu vo Vrakuni v piatok večer.  Hliadke mestskej polície sa podarilo našťastie včas spojiť s prednostom úradu, ten urýchlene uzatvoril prívod vody, takže vytekajúca voda našťastie nestihla napáchať veľké škody.

Na Poľnohospodárskej ulici rinčalo sklo

V nedeľu nadránom bolo akosi hlučnejšie na pešej zóne tiahnúcej sa Poľnohospodárskou ulicou vo Vrakuni. Do seba sa tu nevedno prečo pustili viacerí mladí ľudia a v tomto prípade nezostalo len pri silných slovách, ale prehovorili aj päste. Ich výsledkom bol aj rozbitý sklenený výklad na predajni hračiek. Horúce hlavy nočnej, či skôr rannej bitky skrotila privolaná hliadka policajného zboru.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.8.2010 / 17.8.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.