Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2010

Dátum: 17.08.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 2. augusta do 8. augusta 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1782 udalostí. Medzi nimi bolo aj 266 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1046. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť na nich zaparkovali svoje vozidlá traja motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 29 prípadov a na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali počas týždňa hliadky 54 krát. Majitelia psov do štatistiky mestskej polície prispeli 35 krát.

Značná časť porušení všeobecne záväzných nariadení súvisela s čistotou a poriadkom – 104 zistení, ako aj s konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 62 zistení. Na zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nedbalo 7 tiežpredajcov. Prípady nedodržania stanovených prevádzkových hodín boli zistené 11 krát. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 42 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že v pešej zóne zistili a riešili hliadky MsP 10 prípadov a prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 25 krát. Na príslušné úrady  zároveň nahlásili 9 starých vozidiel.

Do zásahov hliadok mestskej polície počas týždňa prispeli aj fajčiari, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy a zákon na ochranu nefajčiarov v tomto smere nerešpektovalo 28 priestupcov.

Počas týždňa jednotlivé hliadky nasadili na nesprávne parkujúce vozidlá 466 blokovacích zariadení a 98 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Naviac priestupkov v 31. týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Námestí SNP a to 93.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.8.2010 / 17.8.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.