Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2010

Dátum: 17.08.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 26. júla do 1. augusta 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2131 udalostí. Medzi nimi bolo aj 277 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1375.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti 20 prípadov a na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali počas týždňa hliadky 35 krát. Majitelia psov do štatistiky mestskej polície prispeli 67 krát.

Značná časť porušení všeobecne záväzných nariadení súvisela s čistotou a poriadkom – 137 zistení, ako aj s konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 96 zistení. Na zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nedbalo 4 tiežpredajcovia. Prípady nedodržania stanovených prevádzkových hodín boli zistené v štyroch prípadoch a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 32 motoristov.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že v pešej zóne zistili a riešili hliadky MsP 9 prípadov a prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 11 krát. Na príslušné úrady  zároveň nahlásili 17 starých vozidiel.

Do zásahov hliadok mestskej polície počas týždňa prispeli aj fajčiari, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy a zákon na ochranu nefajčiarov v tomto smere nerešpektovalo 39 priestupcov.

Počas týždňa jednotlivé hliadky nasadili na nesprávne parkujúce vozidlá 567 blokovacích zariadení a 119 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb. Naviac priestupkov v 30. týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície na Šamorínskej ulici a to 114.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.8.2010 / 17.8.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.