Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2010

Dátum: 27.07.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 19. júla do 25. júla 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2127 udalostí. Medzi nimi bolo aj 294 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky mestskej polície v priebehu týždňa 1234. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť tu zanechali svoje vozidlá štyria motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky 36 priestupkov a na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali 37 krát.

Nemalou mierou do zásahov hliadok mestskej polície prispeli aj majitelia psov, ktorí nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov tieto porušili 38 krát. Čistota a poriadok bola ľahostajná pre 127 priestupcov. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk zistili hliadky MsP v 21 prípadoch.

So zásadami ambulantného predaja a trhového poriadku nedokázalo spoločnú reč nájsť 9 predajcov a 8 prípadov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 78 vodičov.

Štatistika mestskej polície ďalej hovorí, že v pešej zóne zistili hliadky 16 priestupkov a alkoholické nápoje na verejných priestranstvách napriek zákazu ich konzumácie si doprialo 102 priestupcov. Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi sa vyskytli 12 krát. Na príslušné úrady bolo zároveň nahlásených 6 starých vozidiel.

Do zásahov hliadok mestskej polície v sledovanom týždni prispeli aj nezodpovední fajčiari. Tí nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedia vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 46 krát.

Najviac priestupkov počas týždňa zistili a riešili hliadky mestskej polície na Šamorínskej ulici a to 75. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúcich vozidlách si našli ich majitelia v 496 prípadoch a po odtiahnuté vozidlá si muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb 106 motoristov.

 

Zaparkované autá zostali bez skla a zrkadla

Zlosť na zaparkovaných motorových vozidlách v Karlovej Vsi si v nedeľu podvečer vybíjal 23-ročný Petržalčan. Na ulici Na lúčkach po jeho nájazde zostalo rozbité zadné sklo na vozidle Škoda Fabia, neďaleko parkujúci Mercedes prišiel po jeho nájazde o spätné zrkadlo. Stop jeho vyčíňaniu dala až hliadka mestskej polície. Na jej výzvu však tento muž nereagoval, agresivita u neho stúpala, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky a na jeho rukách zacvakli policajné putá. Výtržníka si neskôr na mieste prevzala hliadka policajného zboru.

Vraj ukradla peňaženku, preto ju zbil

Vo štvrtok popoludní sa na Jesennej ulici pustili do seba neznámy muž a neznáma žena. Vraj preto, že táto žena počas obhliadky bytu jeho majiteľovi stihla ukradnúť peňaženku. V nej malo byť 18 eur. Aj s lupom sa žena pobrala do ulíc. Okradnutý muž ju vonku fyzicky napadol. Peňaženka sa u ženy nakoniec našla, no bola bez peňazí. Napadnutá mienila na útočníka podať trestné oznámenie pre fyzické napadnutie, útočník pre zmenu na ženu trestné oznámenie pre spáchanie prečinu krádeže. Privolaná hliadka mestskej polície ďalším napádaniam a hádkam zabránila a cesta oboch neskôr viedla na príslušné policajné oddelenie.

Neznáma žena skončila na psychiatrii

Vo štvrtok ráno na Lieskovskej ceste pod kolesá prichádzajúcich motorových vozidiel skákala  mladá – asi 25-ročná žena. Táto navyše javila známky požitia alkoholických nápojov, prípadne omamných látok. Agresívne sa správala aj voči privolaným záchranárom, preto asistenciu pri prevoze tejto pacientky do nemocničného zariadenia záchranárov robili aj policajti mestskej polície.

Silný vietor sfúkol do križovatky Daciu

Zmena počasia počas víkendu sprevádzaná silnými búrkami a vetrom spôsobila nemalé problémy aj v hlavnom meste. O sile vetra hovorí aj fakt, že tento si poradil so zaparkovanou Daciou na Prievozskej ulici a túto sfúkol rovno do križovatky. Aby auto netvorilo ostatným motoristom prekážku, prípadne do neho niekto z vodičov nenarazil, policajti mestskej polície ho zatlačili späť ku chodníku.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.7.2010 / 27.7.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.