Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2010

Dátum: 29.06.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 25. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 21. júna do 27. júna 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2550 udalostí. Medzi nimi bolo aj 214 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto prípadov v sledovanom týždni bolo 1599. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 11 prípadov.

Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti 28 krát. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovania psov tieto porušili 61 krát.

Značná časť porušovaní všeobecne záväzných nariadení sa týkala opäť priestupkov v oblasti čistoty a poriadku – 193 zistení, ale aj požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 162 priestupkov. Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 9 predajcov.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 62 vodičov. Na príslušné úrady bolo zároveň nahlásených 11 starých vozidiel.

V pešej zóne riešili mestskí policajti 24 priestupkov. Rovnaký počet zistení sa týkal aj nedodržania stanovených prevádzkových hodín v niektorých kaviarenských a reštauračných zariadeniach.

Fajčiari nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento počas sledovaného týždňa porušili 48 krát. Prípady obťažovania okoloidúcich riešili hliadky MsP 25 krát.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Šamorínskej ulici a to 141. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá použili mestskí policajti 718 krát a 148 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

V Petržalke nadránom zhorel Fiat

Telefonát na OS MsP v Petržalke v nedeľu nadránom neveštil nič dobré. Volajúci v ňom operačnému pracovníkovi oznámil, že na parkovisku pri kotolni na Haanovej ulici horí auto. Plamene z neho šľahali do niekoľkometrových výšok a boli takej intenzity, že ručnými hasiacimi prístrojmi ich nebolo možné uhasiť. Nočnou Petržalkou vzápätí zneli sirény hasičských vozidiel a hasiči požiar uhasili. Plamene však vozidlo totálne zničili. Čo bolo príčinou nočného petržalského požiaru zisťujú znalci a jednou z preverovaných verzií je aj tá, že zaparkovaný Fiat niekto úmyselne podpálil.

Opitý vodič zaspal za volantom

V utorok krátko po polnoci zaparkoval vo vnútrobloku na Dulovom námestí ulici svoje auto neznámy vodič. Pri parkovaní s autom zahatal výjazd z parkoviska, to ale z jeho strany nebolo zďaleka všetko. Stihol totiž naraziť do ďalších zaparkovaných vozidiel a keď konečne motor auta vypol, tuho zaspal za volantom. Príčina tejto netradičnej jazdy sa vysvetlila vzápätí. Ešte predtým, ako osedlal svojho tátoša sa tento vodič niekde riadne pozrel na dno pohárika. Dozvuky bude mať táto jazda prirodzene na dopravnom inšpektoráte.

Strateného chlapčeka hľadali desiatky policajtov

V stredu v popoludňajších hodinách stratený 5-ročný chlapček spustil rozsiahlu pátraciu akciu v bratislavskej Vrakuni. Do pátracej akcie boli zapojené aj  hliadky mestskej polície. Chlapček sa stratil v okolí Toryskej ulice a hodinu ho takmer nebolo. Našťastie, všetko sa skončilo dobre a malého tuláka policajti našli v parčíku na Čiližskej ulici. Živého a zdravého ho odovzdali do rúk ustráchaným rodičom.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.6.2010 / 29.6.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.