Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2010

Dátum: 22.06.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 14. júna do 20. júna 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2497 udalostí. Medzi nimi bolo aj 233 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené priestupky však možno zarátať priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a podobných porušení zistili a riešili hliadky mestskej polície 1635. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov svoje vozidlá bez oprávnenia parkovať na ich odstavilo svoje vozidlá osem motoristov.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 18 priestupkov a na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali 22 krát. Všeobecne záväzné nariadenia týkajúce sa niektorých podmienok chovu psov porušilo 44 psíčkarov.

Značne zastúpenými porušovaniami všeobecne záväzných nariadení boli aj priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 145 zistení, ako aj konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 123 prípadov. Fajčiari nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili v priebehu týždňa 71 krát.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v pešej zóne zistili mestskí policajti 25 priestupkov. 15 prípadov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín a 19 s obťažovaním okoloidúcich. Na príslušné úrady bolo zároveň nahlásených 14 starých vozidiel.

Najviac priestupkov riešili jednotlivé hliadky na Šamorínskej ceste a to 146. Blokovacie zariadenia si na kolesách svojich vozidiel našlo 737 motoristov a 141 vodičov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Študenti sa opäť zabávali

V piatok večer si Bezručovu ulicu v centre mesta za netradičné miesto zábavy zvolili viacerí študenti. Tí sa mládež bavili jednoducho tak, že prázdne fľaše od dopitého alkoholu rozbíjali priamo na ulici. Táto zábavka ich vyšla poriadne draho a šestica z nich za priestupok zaplatila aj príslušnú blokovú pokutu.

Zraneného muža ošetrovali záchranári

V ten istý deň ale na Kamennom námestí ležal na chodníku starší pán. Toho si nikto z okoloidúcich nevšímal. Ľudia si možno aj mysleli, že tento muž tu vyspáva opicu, no nebolo tomu tak. Pri páde na zem si poranil hlavu a zranenia si vyžiadali jeho ošetrenie v ružinovskej nemocnici, kam bol prevezený pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.6.2010 / 22.6.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.