Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2010

Dátum: 16.06.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 7. júna do 13. júna 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2550 udalostí. Medzi nimi bolo aj 286 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené priestupky motoristov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky MsP počas sledovaného týždňa 1565. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich zanechali svoje vozidlá traja motoristi.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili mestskí policajti 33 priestupkov. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali 66 krát.

Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov tieto porušili 54 krát. Značne zastúpenou kategóriou porušovaní všeobecne záväzných nariadení boli aj priestupky  súvisiace s čistotou a poriadkom – 170 zistení, ale aj konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 125 prípadov.

Príslušných správcov kontajnerových stojísk na neporiadok okolo nich upozorňovali hliadky mestskej polície 30 krát a prípady porušenia pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku boli zistené 8 krát.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 45 vodičov. Na príslušné úrady bolo zároveň nahlásených 13 starých vozidiel.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v pešej zóne zistili hliadky 18 priestupkov a 19 prípadov sa týkalo nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Fajčiari zákon na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 30 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne stojace vozidlá použili mestskí policajti počas týždňa 710 krát a do areálov odťahovacích služieb si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť 130 motoristov. Najviac priestupkov a to 125 zistili a riešili mestskí policajti v priebehu týždňa na Šamorínskej ulici.

Zaparkoval na koľajniciach a odstavil električky

38-ročný Bratislavčan si pri parkovaní svojho motorového vozidla v stredu popoludní na Vazovovej ulici istotne ťažkú hlavu nerobil. Opel zanechal na električkových koľajniciach na pobral sa ďalej vybavovať po vlastných nohách svoje veci. Na čas do príchodu pracovníkov odťahovacej služby týmto parkovaním však odstavil električky. Tie sa dali opäť do pohybu zároveň s vozidlom  odťahovacej služby a Opel skončil na parkovisku odťahovacej služby. Samotné odtiahnutie auta a pokuta za dopravný priestupok vodičovi tento spôsob parkovania značne predražili. Podobne dopadol aj 47-ročný vodič červeného VW, ktorý po zaparkovaní svojho auta na Rovniankovej ulici zablokoval príjazd sanitných vozidiel k poliklinike.

Spoločensky unavený muž zaspal na prednej kapote vozidla

V nedeľu krátko pred polnocou si prednú kapotu motorového vozidla parkujúceho na Trnavskej ceste vybral na zotavenie namiesto postele neznámy muž. Hliadka mestskej polície spáča prebudila, ten sa z auta zosunul na zem, postavil sa na nohy a pobral sa dospať svoj sníček radšej domov.

Črepiny z rozbitých fliaš mládežníkom šťastie nepriniesli

Zvykne sa hovoriť, že črepiny prinášajú šťastie. Pre mladých ľudí na Obchodnej ulici v sobotu nadránom ale tomu tak nebolo. Tí si zvolili skutočne netradičný spôsob zábavy  pred jednou vinárňou. Časť ulice posiali črepinami z rozbitých fliaš, no ich konanie bez povšimnutia policajtov nezostalo. Táto zábavka ich vyšla na 30 eur – čo bola v tomto prípade bloková pokuta za znečistenie verejného priestranstva.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.6.2010 / 16.6.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.