Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2010

Dátum: 09.06.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 31. mája do 6. júna 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2508 udalostí. Medzi nimi bolo aj 213 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené priestupky však patrili priestupky vodičov voči pravidlám bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení v sledovanom týždni zistili a riešili hliadky mestskej polície 1701. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia stáť tu zaparkovali svoje vozidlá štyria vodiči.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 18 priestupkov. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti 33 krát. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov tieto porušili 55 krát.

V súvislosti s porušovaním všeobecne záväzných nariadení opäť prevládali aj priestupky súvisiace s čistotou a poriadkom – 123 zistení, ako aj požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách napriek tomu, že je to zakázané – 138 prípadov. Správcovia, či vlastníci kontajnerových stojísk na neporiadok okolo nich boli upozornení 18 krát.

Prípady obťažovania okoloidúcich žobrákmi riešili hliadky mestskej polície 11 krát. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 56 motoristov. Na príslušné úrady zároveň jednotlivé okrskové stanice mestskej polície nahlásili 9 starých vozidiel.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že v pešej zóne sa stalo 23 priestupkov a stanovené prevádzkové hodiny neboli dodržané 10 krát. Fajčiari nerešpektovaním príslušných ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tento na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 34 krát.

Najviac priestupkov sa stalo na Šamorínskej ulici a to 142. Blokovacie zariadenie si na vozidlách našlo 783 vodičov a 168 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Bezdomovcom prihorela polievka

V utorok 1. júna zasahovala jedna z hliadok mestskej polície na Mierovej ulici. V predpoludňajších hodinách sa z jedného starého domu valil hustý dym. Ukázalo sa, že v tomto prípade to nebol našťastie vznikajúci požiar, ale o zadymenie okolia sa postarali bezdomovci. Tí si v tomto dome varili polievku. Z obedu v tomto prípade pochopiteľne nič nebolo a neželaní nájomníci museli dom opustiť.

Asistencia pri prevoze agresívneho pacienta

V piatok 4. júna spolu so záchranármi ratovali mestskí policajti neznámeho muža. Ten ležal na chodníku na Prievozskej ceste s rozbitou hlavou. Ako k týmto zraneniam prišiel nie je známe, bol však mimoriadne agresívny aj voči privolaným pracovníkom rýchlej zdravotnej pomoci, preto pri prevoze tohto muža do nemocničného zariadenia asistovala aj hliadka mestskej polície.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.6.2010 / 9.6.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.