Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2010

Dátum: 02.06.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 24. mája do 30. mája 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2634 udalostí. Medzi nimi bolo aj 237 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zarátať zistené a riešené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto porušení zistili a riešili hliadky mestskej polície 1684. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili mestskí policajti 19 priestupkov.

Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky MsP v sledovanom týždni 36 krát. Majitelia psov štatistiku mestskej polície doplnili o 40 nových priestupkov.

Značná časť porušení všeobecne záväzných nariadení opäť súvisela s čistotou a poriadkom – 201 zistení, ako aj s konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 155 prípadov. Znečistené kontajnerové stojiská zistili hliadky MsP v 34 prípadoch.

Zásady ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 5 predávajúcich a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svojho štvorkolesového tátoša urobilo 57 vodičov. Na miestne úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel.

Štatistika mestskej polície ďalej prezrádza, že v pešej zóne zistili hliadky 20 priestupkov a prípady nedodržania stanovených prevádzkových hodín riešili v 10 prípadoch.

Do zásahov hliadok mestskej polície prispeli aj fajčiari, ktorí sa nevedia vzdať svojho zlozvyku a napriek zákazom fajčia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Tých bolo v priebehu týždňa 58. O sebe dali vedieť aj žobráci a za obťažovanie okoloidúcich ich hliadky riešili počas týždňa 20 krát.

Najviac priestupkov a to 177 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Šamorínskej ulici. Blokovacie zariadenia si na svojich motorových vozidlách našlo 721 vodičov a 165 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov príslušných odťahovacích služieb.

Muža so záchvatom si nikto nevšímal

Vo štvrtok popoludní nevšímavo chodili viacerí ľudia okolo neznámeho muža, ktorý ležal na Hviezdoslavovom námestí a zmietal sa v bolestiach. Policajti mestskej polície zistili, že v tomto prípade to nebol muž pod vplyvom  alkoholu, ako sa mohli viacerí ľudia domnievať. 58-ročný Bratislavčan ťažko dýchal a nedalo sa  s ním vôbec komunikovať. Ukázalo sa, že to bol cukrovkár, ktorého na ulici postihol silný záchvat. Do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci cukrovkárovi hliadka poskytovala prvú pomoc a pacienta neskôr záchranári previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Policajti a záchranári ratovali ďalšieho človeka

Opäť to boli zdravotné problémy neznámeho muža, ktoré si vyžiadali zásah hliadky mestskej polície. Aj o tomto mužovi si niektorí okoloidúci mysleli, že s konzumáciou alkoholických nápojov to  niekde značne prehnal, no opak bol pravdou. Na Námestí Ľudovíta Štúra sa u neho ozvali následky onkologického ochorenia, navyše sa pacient sťažoval  na bolesti na hrudi. Aj v tomto prípade sa k slovu dostali privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci a tí ho previezli sanitkou na ošetrenie do nemocnice.

Neznámy muž sa vyhrážal samovraždou

Vo štvrtok v ranných hodinách prevzal operačný pracovník na čísle 159 hovor od neznámeho muža. Ten sa spojil telefonicky aj s pracovníkmi linky 112 a aj tam zopakoval to, čo povedal mestským policajtom. Vraj sa mu už nechce žiť, odchádza na Mýtnu ulicu a tam vyskočí z okna na treťom podlaží. K zdravotnému stredisku preto smerovala jedna z hliadok mestskej polície, ako aj posádka rýchlej zdravotnej pomoci. Muž ktorý volal z verejného telefónneho automatu v  bratislavskej Rači však svoju hrozbu nenaplnil a na Mýtnu ulicu neprišiel.

Otvorené auto si našťastie zlodeji nevšimli

V denno-dennom zhone sa občas stane, že človek zabudne na ochranu svojich vecí, ktoré má odložené napríklad aj v zaparkovanom motorovom vozidle. Tak to bolo aj v prípade červenej Toyoty, ktorú zaparkovala jej majiteľa v sobotu popoludní na parkovisku pred Ružinovským cintorínom. Ešte šťastie, že otvorené auto si  popoludní  nevšimli ľudia s lepkavými prstami. V aute boli totiž rôzne vence, písomnosti, ale aj peniaze. Podľa evidenčných čísiel hliadka mestskej polície zistila majiteľku auta, tá ale nebola telefonicky dostupná a nenachádzala sa ani v mieste jej trvalého bydliska. K autu sa však dostavila v priebehu necelých 30 minút. Podľa jej tvrdenia jej z interiéru vozidla nič nezmizlo, jednoducho Toyotu zabudla zatvoriť.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 2.6.2010 / 2.6.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.