Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2010

Dátum: 26.05.2010
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2010

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 17. mája do 23. mája 2010 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 2348 udalostí. Medzi nimi bolo aj 211 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Medzi opodstatnené prípady však možno zaradiť zistené priestupky v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a takýchto prípadov zistili a riešili hliadky mestskej polície v sledovanom týždni 1622. Na miestach vyhradených pre zdravotne postihnutých občanov bez oprávnenia parkovať na nich zanechalo svoje vozidlá sedem motoristov.

Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja zasahovali hliadky MsP 16 krát. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku zistili a riešili mestskí policajti 16 prípadov. Majitelia psov nerešpektovaním všeobecne záväzných nariadení týkajúcich sa podmienok chovu psov tieto porušili 39 krát.

Značná časť zistených a riešených priestupkov sa opäť týkala porušení všeobecne záväzných nariadení o čistote a poriadku – 125 priestupkov, ale aj požívania alkoholických nápojov na verejných priestranstvách – 98 prípadov. Fajčiari obchádzaním niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 43 krát.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje vozidlo urobilo 23 motoristov. V stanovených záverečných hodinách nestihlo svoje prevádzky uzatvoriť sedem prevádzkarov a prípady obťažovania okoloidúcich  zistili hliadky 11 krát. V pešej zóne sa stalo počas týždňa 37 priestupkov.

Štatistika mestskej polície prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo na Šamorínskej ceste a to 85. Blokovacie zariadenia si na vozidlách našlo 752 vodičov a 175 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálov odťahovacích služieb.

Bitka o telefón začala v autobuse

Šarvátka medzi dvomi mužmi sa strhla pre mobilný telefón, ktorý 27-ročný Bratislavčan mal ukradnúť 54-ročnému mužovi v autobuse mestskej hromadnej dopravy vo štvrtok popoludní pri Trnavskom mýte. Boj o ukradnutý telefón sa presunul po zastavení autobusu priamo na zastávku. Hliadka mestskej polície podozrivého muža zadržala a ten dobrovoľne mobilný telefón odovzdal policajtom. Stihol pritom povedať, že bez prítomnosti polície si to s poškodeným mužom vybaví. Čas na to ale nemal, pretože nejaké tie vybavovačky ho neskôr čakali na policajnom oddelení. Na útočníka podal poškodený trestné oznámenie

Bez prítomnosti polície chcel bitku riešiť aj ďalší muž.

Tentokrát to bolo v spodnej časti Námestia SNP taktiež vo štvrtok neskoro večer. Podľa oznámenia tu mala skupinka viacerých ľudí popíjať alkoholické nápoje, no ukázalo sa, že dvaja muži vo veku 24 a 25-rokov mienili za použitia násilia zmocniť sa finančného obnosu, ktorý mal pri sebe 45-ročný Bratislavčan. Jeden z dvojice útočníkov z Veľkej Paky nezabudol hliadke mestskej polície pripomenúť, že už 5 rokov trénuje thajský box a s poškodeným si to neskôr vybaví. Ten na oboch útočníkov podal napadnutý Bratislavčan trestné oznámenie.

Aj ďalší bitkár skončil s obvinením

20. máj  mal v sebe pravdepodobne niečo, čo podnecovalo niektorých ľudí k dokazovaniu svojej sily. V každom prípade aj ďalší prípad z tohto dňa z ranných hodín hovorí, že niečo pravdy na tom mohlo byť. O 03.00 hod. opäť na Námestí SNP sa do seba pustili štyria ľudia vo veku 20 až 37 rokov. Nevedno čo bolo príčinou tejto bitky, v každom prípade  hliadka mestskej polície jedného z útočníkov - 20-ročného Bratislavčana zadržala. Aj v tomto prípade poškodení na útočníkov podali trestné oznámenie.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.5.2010 / 26.5.2010

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.